Spravodajstvo

VIDEO | Francúzsky startup Opuscope chce dostať HoloLens do múzea

HoloLens je jedna z najinovatívnejších technológií dnešnej doby, o tom nie je pochýb. A práve z tohto dôvodu sa tohto konceptu chytajú ďalší a ďalší vývojári. Takýmto príkladom je aj francúzsky tím, ktorý stojí za startup-om Opuscope.

Projekt Opuscop nie je náhradou za HoloLens ako vás mohlo napadnúť pri prvých vetách vyššie, ale je to rozšírenie, ktorého hlavným cieľom je spraviť návštevu múzea viac interaktívnu pomocou virtuálnej reality.  Na videu nižšie môžete vidieť prvý koncept tejto myšlienky, ktorý prináša niečo ako virtuálneho „sprievodcu“, ktorý vám odhalí zaujímavosti ohľadne umeleckých diel či iných artefaktov, ktoré sa nachádzajú v múzeu.

Opuscope – rozšírenie pre HoloLens, ktoré vás dostane do múzea

Ako sa vám pozdáva táto myšlienka? Navštívili by ste aj vy múzeum, ktoré by využívalo virtuálne prostredie na podanie informácií takouto formou?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close