TECHNOLÓGIE

VIDEO: Chcete povýšiť Vaše cvičenie na vyššiu úroveň? Inteligentné švihadlo

Chcete povýšiť Vaše cvičenie na vyššiu úroveň? Ak hej máme pre Vás tip. Na známej strat-up stránke Kickstarter.com sa objavilo inteligentné švihadlo. Áno čítate správne, švihadlo. Na vývoji tejto fitness pomôcky pracuje spoločnosť Tangram Factory, ktorá zabudovala do lana niekoľko senzorov a „displej“, ktorý tvorí 24 LED diód. Toto inteligentné švihadlo dokáže sledovať Váš pohyb a presne určiť počet skokov, ktoré ste spravili so švihadlom. Čo sa týka displeja, tak v skutočnosti to nie je „displej“ na aký sme zvyknutí, ale jedná sa o rad LED diód, ktoré pri skákaní dokážu zobraziť počet skokov.

svihadlo2

Medzi ďalšie funkcionality patrí napríklad synchronizácia dát s Vašim smartphonom, a ako inak, Vaše výsledky následne môžete zdieľať prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Developeri momentálne prostredníctvom Kickstarter-u hľadajú 60,000 dolárov na vývoj tohto inteligentného švihadla. Doteraz sa im podarilo predať takmer  400 švihadiel, vďaka čomu sú momentálne v na sume 39,000 dolárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close