NávodySpravodajstvoXiaomi

Viacero populárnych Xiaomi stráca funkciu nového Ovládacieho centra z MIUI 12. Takto funkciu môžete opäť oživiť!

Funkciu je možné pomocou aplikácie SetEdit vrátiť.

Jednou z noviniek, ktoré priniesla nadstavba MIUI 12, bolo nové Ovládacie centrum. Ide o funkciu, ktorá je schopnou oddeliť notifikačné centrum od ponuky skratiek, či ďalších nastavení. Mnohí z nás si na tento spôsob práce s notifikačnou roletou rýchlo zvyklo. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál xmobile však hovoria, že viacero zariadení, sa s touto funkciou dočasne lúči.

Tieto smartfóny strácajú podporu nového Ovládacieho centra

Xiaomi začalo s postupnou deaktiváciou Ovládacieho centra naprieč viacerými populárnymi modelmi smartfónov. Ide napríklad o zariadenia ako Redmi 9, Redmi Note 9, Redmi 9A, či Redmi 9C. Očakáva sa však, že medzi tieto smartfóny čoskoro pribudnú aj ďalšie modely smartfónov. Napríklad zariadenia od Poco, akými je napríklad M3 a ďalšie.

Hoci oficiálny dôvod zatiaľ nepoznáme, tak môžeme predpokladať, že to bude mať súvis s výkonom smartfónu ako takým. Vzhľadom na to, že MIUI 12 nadstavba bola sprevádzané v mnohých prípadoch nie najlepšou optimalizáciou, tak Xiaomi pravdepodobne osekáva niektoré funkcie, aby vedela výkon smartfónu presmerovať inde, kde to je nevyhnutné.

Ako vrátiť Ovládacie centrum?

V prípade, ak ste si zvykli na túto funkciu a Ovládacie centrum vám bolo odstránené, tak máme pre vás dobrú správu. Funkciu ako takú, je možné vrátiť prostredníctvom aplikácie SetEdit. Dostupnou je prostredníctvom obchodu Goole Play. Táto aplikácie umožňuje editovať nastavenia smartfónu na úrovni systémových nastavení.

SetEdit (Settings Database Editor)
SetEdit (Settings Database Editor)
Developer: 4A
Price: Free

Potom, ako si stiahnete aplikáciu, tak je potrebné vyhľadať reťazec „use_control_panel“ a následne nastaviť východziu hodnotu z 0 na 1.

Centrum ovladania ako vynutit zapnutie
Via xmobile

Po úprave týchto nastavení, nájdete funkciu opäť dostupnú v nastaveniach vo vašom smartfóne. Xiaomi však podľa publikovaných informácií žiada používateľov, aby toto nastavenia neupravovali. Rovnako dodalo, že funkciu neskôr vrátia späť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close