SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Vesmírna loď Starship SN10 explodovala potom, ako pristála. Pozrite si to na videu!

Išlo o tretí pokus vesmírnej lode Starship v rade, ktorý skončil explóziou.

Koncom minulého roka sme mohli vidieť let vesmírnej lode Starship SN8, ktorý však skončil explóziou. Stalo sa tak počas pristávacieho manévru. Dôvodom bolo, že loď pristávala príliš rýchlo a ešte aj pod uhlom 45-stupňov. V dôsledku toho pri dotyku so zemou, loď explodovala. Musk však aj napriek tomu pokladal tento let za úspešný. Dôvodom sú kvantá dát, ktoré získali. Veľmi podobná situácia sa opakovala aj pri teste vesmírnej lode Starship SN9, ktorá rovnako počas pristávania explodovala.

Do tretice všetko dobre? Ale kdeže, Starship opäť explodovala!

Nedávne neúspechy spoločnosti SpaceX, ktoré skončili explóziou, neodradili spoločnosť od toho, aby začala s testovaním ďalšieho prototypu vesmírnej lode Starship SN10. Spoločnosť s loďou ukázala ukážkový let vrátane pristávacieho manévra, čo sa však dialo potom, nečakal pravdepodobne nikto. Na tému upozorňuje portál nbcnews.

Víťazstvo spoločnosti SpaceX netrvalo však dlho. Vesmírna loď sa približne po 8 minút po pristáti nahla zatiaľ čo prúd vody hasil oheň vychádzajúci zo spodkov rakiet. Následne po krátkej chvíli nastala explózia a vesmírnu loď doslova roztrhalo. Celú situáciu si môžete pozrieť nižšie vo videu. 

Išlo tak o tretí takýto pokus o pristátie v rade, ktorý skončil v plameňoch po inak úspešnom testovacom lete vesmírnej lode, vyvinutej spoločnosťou SpaceX, ktorá by mala v budúcnosti slúžiť na prepravu ľudí, prípadne 100 ton nákladu pri budúcich misiách na Mesiac, či Mars.

Mimochodom, prvý orbitálny let tejto vesmírnej lode je plánovaný ku koncu tohto roka. Okrem iného Musk prezradil, že v roku 2023 plánuje spolu s ďalšími vesmírnymi turistami vrátane Yusaku Maezawom, obletieť na palube lode okolo Mesiaca.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close