RecenzieSpravodajstvoTIP REDAKCIEVernee Mobile

Vernee Active je veľmi sympatický odolný smartfón, ktorý sa nebojí vody ani extrémnej teploty | VIDEO RECENZIA


V redakcii sme otestovali veľmi zaujímavý smartfón Vernee Active, ktorý ponúka za dostupnú cenu veľmi zaujímavú výbavu a odolnú konštrukciu s certifikátom IP68. Vernee Active je okrem vodeodolnej a prachovzdornej konštrukcii vybavený poriadnym hardvérom, ktorý sa v tejto cenovej kategórii stále len tak nevidí.

Vernee Active môžeš teraz kúpiť z oficiálnej SK/CZ distribúcie priamo na tomto odkaze

Veľký displej a zaujímavý dizajn

Vernee Active prináša aj napriek triede odolnejších telefónov naozaj svojský dizajn. Výrobca sa jednoducho nerozhodol ísť do nejakého extrémne hrubého a hranatého telefónu, ale namiesto toho tu máme pomerne atraktívny dizajn, ktorý sa inšpiruje odolnými i neodolnými smartfónmi. Vernee Active je tak vďaka špecifickému dizajnu možné rozlíšiť už na prvý pohľad.

Active je vybavený veľkým 5,5″ displejom, ktorý sa podľa výrobcu v takto veľkostnom tele u odolných telefónoch len tak nevidí, pretože telefóny s podobnými rozmermi vo výbave ponúkajú iba 5″ displej. Poteší fakt, že pod displejom nájdeme trojicu senzorových tlačidiel, ktoré sú bohužiaľ nepodsvietené, čo je skutočne škoda. Nad displejom potom ešte nájdeme selfie fotoaparát, senzor okolitého jasu a nechýba ani reproduktor pre hovory.

Na vrchnej strane nájdeme zakrytý 3,5 mm konektor jack pre slúchadlá a mikrofón, kým na spodnej strane nájdeme sekundárny mikrofón, zakrytý USB Type-C konektor pre nabíjanie a reproduktor. Čo sa týka kvality reproduktora, tak ten nie je žiadnou raketou a osobne by som si vedel predstaviť aj kvalitnejší zvuk.

Vernee Active je skutočne zaujímavý smartfón, k čomu prispieva aj špeciálne tlačidlo na ľavej strane, po ktorom stlačení sa zobrazí rýchla voľba a dokážeš tak veľmi rýchlo zapnúť či vypnúť Wi-Fi, bluetooth, dáta a ďalšie funkcie. Nad týmto tlačidlom ešte nájdeme slot pre pamäťovú kartu a SIM karty. Na pravej strane potom už klasicky nájdeme tlačidlo pre zníženie a zvýšenie hlasitosti spolu s uspávacím tlačidlom.

Fotoaparát nie je žiadne delo

Vernee Active na zadnej strane ponúka 16 Mpx fotoaparát s LED bleskom. Samotný fotoaparát podľa mňa dnes môžeme zaradiť medzi priemer až podpriemer a jednoducho z tohto telefónu sa nikdy nestane fotomobil. Áno, za veľmi dobrých svetelných podmienok môže byť fotografia zaujímavá, ale ak budeš fotiť za slabšieho svetla, tak sa nevyhneš robustnému šumu, ktorý kazí dojem výslednej fotografie. Fotoaparát bohužiaľ nedokáže nahrávať viac ako Full HD video a neprispieva ku kvalite ani absencia optickej stabilizácie. Tento smartfón sa tak skutočne radšej sústreďuje na odolnosť konštrukcie a dostatočný výkon, než na fotoaparát. Pod fotoaparátom ešte potom nájdeme senzor odtlačku prsta, ktorý reaguje veľmi rýchlo.

Výbava a hardvér je na jednotku

Pod kapotou odolného telefónu Vernee Active nájdeme výkonný 8-jadrový procesor MediaTek MT6757, ktorý beží na takte 2,39 GHz. Samotnému procesoru vypomáha až 6 GB operačná pamäť RAM a 128 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty o ďalších až 128 GB. Kombinácia hardvéru tak priniesla v AnTuTu benchmarku viac ako 66 tisíc bodov, čo je zaujímavá hodnota k cene a zaradeniu telefónu. Nedá mi nespomenúť ani veľmi silnú 4200 mAh batériu, vďaka ktorej Vernee Active vydrží aj dva dni pri náročnejšom používaní. Ak som smartfón šetril a skutočne som sa snažil obmedziť využívanie dát či používanie nejakých aplikácii alebo hranie hier, dostal som sa aj na dva a pól dňa výdrže.

Veľkou dominantou tohto odolného smartfónu je úplne čistý operačný systém Android 7 Nougat. Vernee sa jednoducho rozhodlo ísť cestou spoľahlivosti a do všetkých svojich modelov inštaluje iba úplne čistý systém. Vďaka tomu sa tak môžeš tešiť na veľmi spoľahlivý chod samotného telefónu, minimúm zásekov či iných nedostatkov, pretože čistý Android je v kombinácii s hardvérom pod kapotou veľmi stabilný. Za systém tak Vernee dávam palec hore. Možno nedostatkom môžem spomenúť menej nainštalovaných aplikácií po štarte telefónu, pretože čistý Android je väčšinou vybavený iba tými základnými funkciami, ako napríklad FM rádio, správca súborov, kontakty, správy, telefón, hodiny a ďalšie. Pokiaľ si teda zvyknutý na nejaké iné aplikácie, budeš ich nútený stiahnuť z obchodu Play. Na druhú stranu, množstvo užívateľov uprednostňuje radšej menej predinštalovaných aplikácií, pretože si aj tak každí nainštaluje aplikácie aké potrebuje. 

Hodnotenie Vernee Active

Aké je moje hodnotenie na odolný smartfón Vernee Active? Podľa mňa sa jedná o veľmi dobrý smartfón pre tých z vás, ktorí potrebujete odolnosť. Model Active totiž nie je žiadne béčko a okrem odolnej konštrukcie voči vode či prachu, Active taktiež ponúka odolnosť voči teplotám, takže vydrží od – 30 stupňov celzia až do 60 stupňov celzia. Kto hľadá odolný, no zároveň nie príliš robustný smartfón a uprednostňuje taktiež vyšší výkon, no nepotrebuje mať najlepší fotoaparát či reproduktor, potom je Vernee Active skvelou voľbou. Aktuálne je navyše tento krásavec v 14 % zľave, kedy ho môžeš získať len za 289 €  priamo z oficiálnej SK/CZ distribúcie

Vernee Active môžeš teraz kúpiť z oficiálnej SK/CZ distribúcie priamo na tomto odkaze

Úvodný obrázok: vlastný, obrázky v článku: vlastné

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close