Spravodajstvo

Veľký prehľad Xiaomi smartfónov predstavených v roku 2019, vrátane ešte očakávaných zariadení

Pozrite si veľký prehľad smartfónov Xiaomi, ktoré boli predstavené v roku 2019, vrátane smartfónov, ktoré majú byť ešte predstavené.

Spoločnosť Xiaomi bezpochyby patrí medzi jedného z  najaktívnejších výrobcov smartfónov, a to ako po stránke softwarovej, tak aj po stránke hardwarovej. A práve preto sme sa rozhodli Vám nižšie priniesť  prehľad tohtoročných smartfónov, ktoré spoločnosť predstavila, a ktoré ešte očakávame, že uvedie na trh.

Redmi Note 7

Rok 2019 spoločnosť Xiaomi začala ťahom, ktorý prekvapil nejedného fanúšika spoločnosti – z  telefónov Redmi sa stala autonómna značka, ktorá vystupuje ku verejnosti ako samostatná entita. Spolu s týmto fyzickým oddelením oboch značiek bol predstavený smartfón Redmi Note 7. Telefón na prvý pohľad zaujal odvážnym dizajnom a 48-megapixelovou kamerou (pozn. redakcie: pre indický trh bola uvedená verzia smartfónu s 12-megapixelovou kamerou).

Redmi Note 7

Mimochodom, smartfóny z  produktovej línie Redmi Note 7 patri v súčasnosti k najlepšie predávaným smartfónom na trhu. Spoločnosť len nedávno ohlásila, že celkovo predala viac ako 20 miliónov zariadení.

Xiaomi Redmi Go

Druhým smartfónom, ktorý bol predstavený v  krátkom časovom slede po zariadení Redmi Note 7 bol smartfón Xiaomi Redmi Go. Jedná sa vôbec o najlacnejší smartfón z kuchyne Xiaomi, ktorý je určený primárne pre rozvojové krajiny alebo pre menej náročných používateľov. Zariadenie je poháňané odľahčeným operačným systémom Android Go.

Xiaomi Redmi Go

Mimochodom, aj napriek tomu, že smartfón patrí do kategórie najlacnejších, tak ponúka zaujímavé parametre. Napríklad 5“ HD displej, kameru schopnú natáčať videá vo Full HD kvalite, procesor Qualcomm Snapdragon 425, podporu LTE a podobne.

Xiaomi Mi 9 / 9SE / Mi 9 Explorer

Koniec februára bol vďaka spoločnosti Xiaomi „horúcim“. Bola predstavená totiž nová generácia vlajkových smartfónov Mi 9. Smartfóny priniesli viacero vylepšení a  technologických noviniek. Odhliadnuc od „drobných“ vylepšení v podobe rýchleho nabíjania do 27W (pozn. redakcie: v prípade bezdrôtového nabíjania do 20W), novej generácie fotoaparátov, ktoré v čase predstavenie dopomohli Xiaomi dostať sa medzi prvú päťku najlepších fotomobilov na svete, tak tou najväčšou inováciou bol skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji.

Xiaomi Mi 9

Prvý 5G smartfón

Xiaomi Mi Mix 3 je smartfón, ktorý bol pôvodne predstavený ešte v  roku 2018. Ten však zažil na prelome februára a marca upgrade v podobe podpory 5G technológie. Jedná sa tak o vôbec prvý smartfón z kuchyne Xiaomi, ktorý prišiel na trh s 5G. V  súčasnosti je smartfón ponúkaný len vo vybraných regiónoch sveta.

Xiaomi Mix 3 5G
Zdroj: Xiaomi

K  slovu sa dostali opäť telefóny Redmi

K slovu sa opäť dostala dcérska spoločnosť Redmi. Tá totiž predstavila zariadenia Redmi 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi Note 7S a Redmi Y3. Veľké rozdiely medzi zariadeniami Note 7 Pro a 7S by ste nenašli. S verzia bola v podstate „klasická“ Note 7 verzia (pozn. redakcie: so 48-megapixelovým snímačom) zariadenia určená pre indický trh, zatiaľ čo  Pro verzia priniesla hlavne upgrade vo výkonne. Zariadenie totiž disponovalo procesorom Qualcomm Snapdragon 675, zatiaľ čo Note 7 verzia procesorom Snapdragon 660. Zároveň rozdiel by ste ešte našli v podobe veľkosti RAM. V prípade zariadenia Redmi Y3 spoločnosť Xiaomi sa sústredila na selfie kameru, tá disponuje totiž 32-megapixelovým snímačom. Pri pohľade na ostatné parametre v porovnaní s Note 7 sériou smartfónov sa jedná skôr o krok vzad – displej s menším rozlíšením, horšia duálna kamera, slabší procesor, a podobne.

Redmi Note 7 Pro

Herné monštrum Black Shark 2

V  marci si na svoje prišli aj hráči mobilných hier, bol totiž predstavený smartfón Xiaomi Black Shark 2. Telefón bol novou generáciou herných smartfónov, ktorá priniesla nevídaný výkon. Vychytávkami tohto zariadenia je napríklad vodné chladenie, herné príslušenstvo v podobe joysticka, 48-megapixelová hlavná kamera či verzia zariadenia s 12GB RAM.

Black Shark 2

Zabijaci vlajkových lodí – Redmi K20 / K20 Pro

Na rad sa opäť dostala spoločnosť Redmi, ktorá tentokrát predstavila smartfóny s  prívlastkom „zabijaci vlajkových lodí“. Jedná sa konkrétne o smartfóny Redmi K20 Pro a Redmi K20. Telefóny v podstate ovládli výkonnostné rebríčky, a vo viacerých aspektoch prekonali aj zariadenie Mi 9. / Mi 9SE. Čerešničkou na torte v prípade K20 zariadení je to, že používajú novšiu generáciu skenera odtlačkov prstov umiestnenú v displeji, ako Mi 9 smartfóny. A aby sme nezabudli, K20 smartfóny sú prvými zariadeniami z kuchyne spoločnosti s pop-up selfie kamerou.

Redmi K20 Pro

MI 9T  a Mi 9T Pro

Xiaomi následne predstavila smartfón Mi 9T  a len nedávno bol ohlásený smartfón Mi 9T Pro. Jedná sa však o verné kópie smartfónov Redmi K20 a K20 Pro, ktoré sú primárne určené  pre európsky trh.

Xiaomi Mi 9T

Smartfóny pre milieniálov – Mi CC9e a  Mi CC9

Mileniáli, teda dnešní dvatsiatníci až tridsiatníci. To je cieľová skupina spoločnosti Xiaomi, pre ktorú si spoločnosť prichystala zariadenia Mi CC9e a Mi CC9. Jedná sa o smartfóny strednej triedy, ktoré sú cenovo prístupnými. Xiaomi sa v tomto prípade  nesústredilo ani moc tak na výkon, ako skôr na prevedenie zariadenia, kameru a prinesenie vychytávky v podobe skenera odtlačku prstov v displeji aj do segmentu dostupnejších smartfónov.

Xiaomi Mi CC9

Redmi 7A

Redmi 7A je ďalší smartfón z  kategórie najdostupnejších. Je však primárne určený pre indický a čínsky trh. Zariadenia je veľmi jednoduchým smartfónom s jednou 13-megapixelovou kamerou, 2GB/3GB RAM v kombinácii so 16GB/32GB úložným priestorom, či procesorom Snapdragon 439. Mimochodom, smartfón nedisponuje ani skenerom odtlačkov prstov, škoda.

Redmi 7A

Xiaomi Mi A3

Mi A3 je smartfón z  produktovej línie Android One zariadení. Teda s čistým Androidom. Telefón patrí do kategórie dostupnejších, o to viac je prekvapujúci AMOLED displej so vstavaným skenerom odtlačkov prstov. Okrem toho spoločnosť Xiaomi do zariadenia implementovala ešte 48-megapixelový snímač. Mnohých však negatívne prekvapilo rozlíšenie displeja v podobe 1560 x 720 bodov, čo je menej ako v prípade predošlej generácie.  Niekde sa však šetriť muselo.

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Black Shark 2 Pro

Posledným predstaveným smartfónom z  kuchyne Xiaomi je zariadenie Xiaomi Black Shark 2 Pro. Telefón oproti svojmu predchodcovi v podobe výkonnejšieho procesora Snapdragon 855 Plus (vs Snapdragon 855) či obrazovky až s 240Hz obnovovacou frekvenciou. Telefón sa aktuálne však ešte nepredáva, bol iba oznámeným.

Aké smartfóny by mali byť od Xiaomi predstavené ešte v  tomto roku?

V  súčasnosti vieme, že spoločnosť Xiaomi/Redmi predstaví v tomto roku ešte smartfóny Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro, ktorých predstavenie je naplánované už na 29. augusta.

redmi note 8 pro plagat_opt
Zdroj: Weibo

Spoločnosť Xiaomi má v pláne ďalej predstaviť smartfón Xiaomi Mi 9 5G a Xiaomi Mi Mix 4. Zároveň sa pekuluje, že by mohol byť predstavený aj skladateľný smartfón, ktorý sme už mohli vidieť v prvej polovici tohto roka. Jedná sa však skôr len o špekulácie, ako o potvrdené informácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky