SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Veľkolepé divadlo americkej NASA a SpaceX sa nekonalo. Štart rakety po niekoľkých hodinách odložili

Dôvodom malo byť zlé počasie

Včerajší deň mal byť obrovskou udalosťou pre Američanov. Dôvodom bol štart rakety vyvinutej spoločnosťou SpaceX, ktorá mala vyniesť na medzinárodnú stanicu ISS dvoch amerických astronautov. Malo ísť pritom o prvý let od roku 2011, ktorý sa uskutoční s ľudskou posádkou z územia USA. Kto však pozeral živý prenos z tohto štartu, tak musel byť sklamaným. Dôvodom je, že namiesto rakety strácajúcej sa na obzore, sme na konci dňa po niekoľkohodinovom prenose videli len odopínanie kozmonautov.

zruseny let NASA_SpaceX_odopinanie kozmonautov
Zdroj: Youtube (NASA)

Raketa mala pôvodne vzlietnuť o 21:33 z vesmírneho strediska na Floride, to sa však nestalo. Najprv sa hovorilo o krátkom meškaní, až sa štart rakety odložil na Sobotu.

Dôvodom bolo zlé počasie

Ako môžete  vyššie v statuse NASA čítať, tak dôvodom odloženia letu neboli žiadne problémy spojené s raketou, tá mala byť pripravená na 100%. Problémom bolo nepriaznivé počasie, ktoré sa zmenilo o 180 stupňov. Náhradný termín, ako sme vyššie už spomínali, je určený na sobotu. Štart by sa mal odohrať v rovnakom čase ako bolo pôvodne plánované.

V každom prípade, hoci štart rakety je pre mnohých z nás veľkým sklamaním, tak  bezpečie astronautov je prvoradé.

Počasie v mobile: Vyskúšajte si túto šikovnú aplikáciu s kopou dát, funkciami a pekným widgetom

Ak by ste si chceli pozrieť celý priebeh včerajšieho pokusu o let do vesmíru, môžete tak spraviť prostredníctvom tohto článku.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close