SpravodajstvoWindows

Microsoft ohlásil veľké zmeny pre Excel v Power BI

Power BI (skratka od Business Intelligence) sa stal naozaj úspešným projektom. Ešte na konci marca prešiel hranicu 5 miliónov uživateľov. Power BI je nástroj pre väčších klientov, ktorí chcú mať prehľad vo veľkom množstve dát a zároveň ich mať prístupné na cloude.

Neprekvapivo po tomto úspechu Microsoft pracuje na nových vylepšeniach. Power BI uživatelia by mali mať v budúcnosti viacero možnosti uploadovania a práce s Excelovými súbormi. Táto možnosť bola doteraz len prístupná pre uživateľov OneDrive. Takže po novom budete môcť nahrať svoje Excel dáta odhocikadiaľ a hocikedy.

Navonok sa nemusí zdať, že ide o obrovskú zmenu, ale opak je pravdou. Tento krok sprehľadní prácu s dátami a zvýši pohodlnosť pri práci, keďže nie každý uživateľ Power BI využíva OneDrive. Ide naozaj len o logický krok, kedy už teraz môžete mať priamy prístup do BI rovno z vášho zariadenia.

Funkcionalita sa pomaly implementuje a nie je ešte perfektná, ale očakávame, že v najbližšej dobe bude fungovať už na 100%.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close