fbpx
Spravodajstvo

Veľká štúdia ukázala, ktorí výrobcovia smartfónov majú najmenej kazové zariadenia. Toto sú tí 3 NAJ výrobcovia. Máte aj Vy od nich smartfón?

Smartfóny tak ako každá iná spotrebná elektronika sa z času na čas sa pokazia. Nie je to určite nič príjemné riešiť prípadný servis. Bohužiaľ však aj to patrí k životu. Avšak, ak aspoň čiastočne chcete predchádzať tomuto potencionálnemu problému, tak máme pre Vás tip na 3 značky smartfónov, ktoré sú najmenej kazové. Na prieskum poukazuje portál Fonearena.com.

Najmenej kazoví výrobcovia

Spoločnosť Harris Interactive vypracovala veľkú štúdiu naprieč jedného z najväčších retailových hráčov s elektronikou v Európe. Konkrétne, v maloobchodnej sieti reťazca Darty, kde sa pozrela na servisované zariadenia. Spoločnosť celkovo zmapovala 130050 servisných zásahov.

Medzi tými „naj“ výrobcami je americký Apple, od ktorého sa tak trochu aj očakávala TOP kvalita, vzhľadom na najvyššiu priemernú cenu zariadení. Druhú a tretiu priečku obsadili zariadenia od spoločnosti Huawei a Honor (pozn. redakcie: spoločnosť Honor patrí pod konzorcium Huawei). Huawei , resp. Honor tak za sebou nechali spoločnosti ako Samsung, Xiaomi, Sony a ďalšie.

najmenej kazove zariadenia
Zdroj: via Fonearena.com

Ďalším zaujímavým výsledkom štúdie je tak isto informácia, že majitelia smartfónov používajú zariadenia v priemere po dobu 3 rokov. Dôvodom je, že telefóny jednoducho vydržia dlhšie, a tak ich ľudia nepotrebujú upgradovať tak často.

Od akého výrobu máte smartfóny Vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close