HuaweiSpravodajstvoXiaomi

Veľká rana pre Huawei. Leica údajne už čoskoro ukončí spoluprácu so spoločnosťou. Prejsť má ku konkurencii!

Partnerstvo medzi spoločnosťami Leica a Huawei je údajne u konca. S kým bude Leica do budúcnosti spolupracovať?

Spoločnosť Huawei si vydobyla svoje postavenie na trhu vďaka kamerovým modulom, ktoré vyniesli spoločnosť na pomyselný Olymp mobilných zariadení. Viac menej sme si už zvykli, že čo smartfón, tak to špičkový kamerový modul. Vo veľkej miere meno spoločnosti, ako kamerového giganta v oblasti smartfónov, dopomohla vybudovať aj spoločnosť Leica. Vyzerá to však tak, že tejto spolupráci bude už čoskoro koniec. Na tému upozorňuje portál xmobile, ktorý sa odvoláva na zahraničné zdroje.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei sa aktuálne pasuje so sankciami zo strany amerických úradov. Tie zdecimovali spoločnosť natoľko, že musela predať dcérsku značku telefónov, spoločnosť Honor. Ružovo to vo všeobecnosti nevyzerá ani s predajmi mobilných zariadení. Niekdajší druhý najväčší výrobca smartfónov, ktorý v určitých časových intervaloch dokonca predbehol aj dlhodobého trhové lídra, Samsung, sa prepadol natoľko, že vypadol z prvej päťky najpredávanejších výrobcov smartfónov.

Leica sa údajne nechystá predlžovať zmluvu o spolupráci

Sankcie zo strany amerických úradov majú byť jedným z dôvodov, prečo Leica má v pláne ukončiť spoluprácu so spoločnosťou Huawei. Už čoskoro by mala skončiť platnosť zmluvy medzi spoločnosťami a Leica sa ju podľa publikovaných správ, nechystá predlžovať. Nejde pritom o žiadne prekvapenie vzhľadom na klesajúce predaje smartfónov spoločnosti, že Leica plánuje ukončiť spoluprácu.

Podľa publikovaných správ, ako alternatívnym partnerom spoločnosti Leica, sa javí ďalší čínsky výrobca smartfónov. Ako už asi tušíte, tak ide o čínskeho tigra, spoločnosť Xiaomi. Známy leaker informácií vystupujúci na sociálnej sieti Twitter hovorí, že P50 bude pravdepodobne posledným zariadením spoločnosti Huawei, na ktorého vývoji v súvislosti s kamerou, sa podieľala aj spoločnosť Leica.

„Spolupráca medzi spoločnosťami Leica a Huawei sa zjavne končí. P50 bude posledným telefónom Leica Huawei a Leica hľadá pre svoju značku nového výrobcu. Honor / Xiaomi / Sharp atď“ píše známy leaker v publikovanom statuse nižšie.

Mimochodom, Leica a Huawei spolu aktívne spolupracujú od smartfónu P9, ktorý bol predstavený v apríli 2016.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close