ANDROIDAutáSpravodajstvo

Veľká aktualizácia softwaru v autách od BMW prináša podporu služby Android Auto

Najnovšia aktualizácia softwaru BMW OS 7 prináša podporu pre službu Android Auto

Android Auto je vcelku žiadanou funkciou, ktorá je u nás síce oficiálne nedostupnou, ale aj napriek tomu, ju je možné využívať. V súčasnosti túto službu podporujú desiatky modelov áut vrátane populárnych Škodoviek, Volkswagenov a ďalších.

Už aj BMW

Hoci služba Android Auto  je medzi používateľmi žiadanou, tak majiteľa automobilov značky BMW mali túto funkciu dlho nedostupnou. BMW podporovalo doteraz len Apple CarPlay, čo je obdobná služba z kuchyne spoločnosti Apple.

Nová verzia softwaru pre BMW OS 7 prináša viacero noviniek, od vylepšených máp zo strany spoločnosti, cez možnosť aktivovania hlasového asistenta pomocou hlasu, hlbšiu integráciu cloudových služieb, podporu predplatného funkcií, či  pre BMW radu 5 zapína novú funkciu Apple Digital Key.

Tou najvýznamnejšou novinkou je však pravdepodobne zavedenie podpory služby Android Auto, ktorá bola dlhodobo nepodporovanou. Ide o službu, ktorá umožňuje zrkadlenia smartfónu na obrazovku automobilu. Používateľ môže ovládať prostredníctvom tejto služby napríklad navigáciu, telefonovať, odpovedať na správy, ovládať hudbu a podobne, pričom celé rozhranie je prispôsobené používaniu v aute. Okrem iného pomocou Android Auto používateľ môže využívať viacero aplikácií prispôsobených pre používanie v aute, ktoré si stiahne prostredníctvom obchodu Google Play. Inými slovami, pomocou tejto služby môžete do auta dostať viacero aplikácií, a tak rozšíriť jeho funkcionality.

Aktualizácia systému okrem iného prináša viacero vychytávok. Napríklad automatické otváranie okien pri približovaní sa k rampám na vybraných parkoviskách. Funkcia pracuje na základe údajov z GPS. Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorá funguje rovnako na základe GPS, sú takzvané „zelené zóny“. Vo svojej podstate ide o zelené zóny v rámci miest, do ktorých ak vstúpite s hybridným automobilom, tak sa automaticky systém prepne na plne elektrický režim.

Via caranddriver.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close