Vedecká štúdia ukazuje, že akčné počítačové hry majú pozitívny vplyv na vývoj myslenia. Čo si o tom myslíte?

dota 2
Zdroj: Valve

Austrálsko-čínsky výskumný tím z čínskej Univerzity elektronickej vedy a technológie a z austrálskej Macquarie univerzity v Sydney preukázal, že akčné videohry môžu pozitívne ovplyvniť ľudský mozog. Výskumný tím sa zameral na časť mozgovej kôry, v ktorej sa spracováva lingvistické myslenie a niektoré empatické schopnosti.

Akčné hry pozitívne vplývajú na vývoj mozgu

V realizovanej štúdii sa skúmalo dvadsaťsedem nadpriemerných hráčov, takzvaných odborníkov na videohry a 30 amatérov, ktorí mali menšie herné zručnosti. Títo odborníci na videohry boli členmi regionálnych alebo národných majstrovstiev dvoch akčných videohier League of Legends a Dota 2. Vedci pomocou magnetickej rezonancie skúmali mozgovú kôru účastníkov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Keď sme porovnali odborníkov na videohry s amatérmi, zistili sme, že funkčná konektivita v šedej hmote a samotná hmota v ostrovnom kortexe boli oveľa výraznejšie,“ píše výskumný tím v odbornom časopise „Scientific Reports“.

Šedá hmota je súčasťou centrálneho nervového systému a v podstate kontroluje všetky mozgové funkcie. Lepšia konektivita teda ukazuje rýchlejšie procesy myslenia a tomu zodpovedajúcu vyššiu inteligenciu.

Ak chcete zlepšiť výkonnosť svojho mozgu, nemusíte sa v žiadnom prípade uchyľovať k hodinám videohier. Šport, umelecká tvorba a rôzne iné aktivity môžu takisto podporiť lepšie prepojenia v mozgu.

Zdroj: pressfrom.info

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre