HrySpravodajstvo

Vedecká štúdia ukazuje, že akčné počítačové hry majú pozitívny vplyv na vývoj myslenia. Čo si o tom myslíte?

Austrálsko-čínsky výskumný tím z čínskej Univerzity elektronickej vedy a technológie a z austrálskej Macquarie univerzity v Sydney preukázal, že akčné videohry môžu pozitívne ovplyvniť ľudský mozog. Výskumný tím sa zameral na časť mozgovej kôry, v ktorej sa spracováva lingvistické myslenie a niektoré empatické schopnosti.

Akčné hry pozitívne vplývajú na vývoj mozgu

V realizovanej štúdii sa skúmalo dvadsaťsedem nadpriemerných hráčov, takzvaných odborníkov na videohry a 30 amatérov, ktorí mali menšie herné zručnosti. Títo odborníci na videohry boli členmi regionálnych alebo národných majstrovstiev dvoch akčných videohier League of Legends a Dota 2. Vedci pomocou magnetickej rezonancie skúmali mozgovú kôru účastníkov.

„Keď sme porovnali odborníkov na videohry s amatérmi, zistili sme, že funkčná konektivita v šedej hmote a samotná hmota v ostrovnom kortexe boli oveľa výraznejšie,“ píše výskumný tím v odbornom časopise „Scientific Reports“.

Šedá hmota je súčasťou centrálneho nervového systému a v podstate kontroluje všetky mozgové funkcie. Lepšia konektivita teda ukazuje rýchlejšie procesy myslenia a tomu zodpovedajúcu vyššiu inteligenciu.

Ak chcete zlepšiť výkonnosť svojho mozgu, nemusíte sa v žiadnom prípade uchyľovať k hodinám videohier. Šport, umelecká tvorba a rôzne iné aktivity môžu takisto podporiť lepšie prepojenia v mozgu.

Zdroj: pressfrom.info

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  HP predstavuje prvý herný notebook na svete s dvomi displejmi - OMEN X2S. Na Slovensku sa bude predávať za cenu staršieho ojazdeného auta
Tagy
Close
Close