Spravodajstvo

Vďaka skvelému nápadu vybaviť drona termálnou kamerou sa podarilo vypátrať stratené dieťa

Muž pri záchrannej akcii malého chlapca vybavil drona termálnou kamerou, vďaka ktorej ho našli včas a v poriadku.

Moderné technológie nie sú len o  chytrých algoritmoch, ktorých cieľom je zarobiť, ale aj o tom, že dokážu zachraňovať životy. Dôkazom toho je aj príbeh malého chlapca, ktorý sa stratil v  americkej Minnesote. Hľadalo ho viac ako 600-dobrovnoľníkov, našiel ho však Steve Fines, profesionálny fotograf.

Moderné technológie dokážu pomáhať

Steve Fines sa podarilo lokalizovať strateného chlapca len kúsok od jeho domova, kde bol schúlený v  kukuričnom poli so svojim psíkom. Podarilo sa mu to vďaka jeho dronovi, ktorého využíva na fotografovanie. Drona však tentokrát vybavil špeciálnym príslušenstvom v podobe termálnej kamery, namiesto bežnej, vďaka ktorej sa ho podarilo lokalizovať.

vdaka infracervenej kamere sa podarilo najst strateneho chlapca
Zdroj: via Youtube (KARE 11)

Termálna kamera alebo častokrát označovaná ako infračervená kamera, funguje na veľmi podobnom princípe ako klasické kamery, ktoré zaznamenávajú obraz na základe viditeľného spektra svetla. Na rozdiel od klasickej kamery, termálna kamera však zaznamenáva vlnové dĺžky 14 000 nm (14 mikro metrov). Tento jav vo všeobecnosti nazývame termografia.

Mimochodom, chlapca našťastie našli zdravého a  v poriadku. Bol síce mierne podchladený, ale nestalo sa mu nič tak vážne, čo by mu po fyzickej stránke zanechalo do budúcna následky.

Apple Watch opäť raz zachraňovali ľudský život. Dobrá práca Apple!

Nie je to prvýkrát čo sa využil tento typ technológie pri záchrane ľudí

Táto technológia pritom nie je neznámou alebo nedostupnou. Štandardne sa používa pri rôznych záchranných misiách. Napríklad v  prípade hľadania obetí zemetrasenia alebo stratených turistov a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close