APLIKÁCIE A HRY

Valve možno prinesie vlastnú streamovaciu platformu! Twitch.tv môže byť tak v ohrození

Herný priemysel je stále podceňovanou oblasťou a to aj napriek tomu, že sa v nej točia miliardy dolárov. Vie to viacero technologických gigantov, ktorí sa pomaly, ale isto začínajú obzerať aj po tomto odvetí.

Napríklad Facebook nedávno spustil vlastnú streamovaciu službu FB.gg a s veľkou pravdepodobnosťou nás čaká rovnaký scenár aj v prípade hernej platformy Steam.com. Na sociálnej sieti Twitter Pavel Djundik upozornil na novo registrovanú doménu Steam.TV, ktorej vlastníkom je spoločnosť Valve.

Jedným z prvých portálov, ktoré si to následne všimli je populárny CNET, ktorému sa podarilo získať od spoločnosti Valve stanovisko, v ktorom píše, že projekt Steam.tv bol aktívny omylom.

„Testujeme aktualizáciu pre Steam Broadcasting pre medzinárodný event Dota 2 turnaj, ktorý sa koná každý rok. To čo ľudia videli bol testový kanál, ktorý bol neúmyselne zverejnený.“

Na druhej strane chvíľkové sprístupnenie webu odhalilo, že služba by mala v budúcnosti ponúknuť možnosť prepojenia so Steam účtom, vrátane možnosti četovania s priateľmi. Valve však na otázky týkajúce sa toho či služba bude jedným z konkurentov pre Twicht.tv zatiaľ neragovalo.

Zdroj: CNET, úvodný obrázok: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close