SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Väčšina zamestnancov dôveruje viac umelej inteligencií ako ľudským manažérom

AI technológia je k nám čoraz bližšie. Mnoho pracovníkov naprieč celým svetom verí viac AI technológii, ako ľudským manažérom.

Umelá inteligencia alebo AI sa dostáva z roka na rok viac na výslnie. A my ľudia jej stále viac a viac dôverujeme. Dôkazom toho je aj prieskum, na ktorý upozorňuje portál mobygeek.com.

Viac veríme umelej ingeligencii ako ľuďom

Vývoj umelej inteligencie napreduje veľmi rýchlo a priblížne polovica ľudí sa pravidelne vo svojom zamestaní stretáva s umelou inteligenciou. Ide o veľký nárast nakoľko minulý rok to bolo iba 32%. S touto informáciou prišla spoločnosť Oracle.

Zaujímavosťou je, že pokročilej AI veríme viac ako ľuďom. Najviac vyčnievajú zamestnanci v Indii, kde až 89% pracovníkov  dôveruje viac robotom ako ľudským manažérom.  Okrem Indie veria viac AI aj pracovníci v krajinách ako Čína (88%), Singapúr (83%), Brazília (78%) a potom Japonsko (76%) nasledované Spojenými arabskými emirátmi (74%), Austráliou (58%),  USA (57%) a Francúzskom (56%). India sa tak môže stať lídrom v adaptácii modernej AI technológie.

humanizacia robotov man-845847_960_720
Zdroj: Pixaba.com

Podľa odborníkov poskytuje umelá inteligencia veľké zlepšenie v oblasti organizácie práce. Umelá inteligencia by vedela podľa štúdie zvládnuť transakčné procesy, manažéri by tak mali viac času na strategické plány spoločnosti a na využitie „soft skills“ pri práci s ľuďmi.

Štúdia „AI na pracovisku“ sa testovala na vzorke 8370 manažérov a zamestnancov v 10 krajinách. Štúdia ukazuje ako sa zmenil vzťah medzi technológiou a ľuďmi. Je na ceste pozitívneho ovplyvenia manažérov v hľadaní talentu a vývoja. Štúdia okrem toho ukázala, že zamestnanci v Indií (78%) a Číne (77%) sa adaptovali na AI dvakrát rýchlejšie v porovnaní s Japonskom (29%) a Francúzskom (32%).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close