SpravodajstvoXiaomi

V Xiaomi telefónoch cez aplikáciu Mi Health si po novom môžete odmerať tep srdca

Do aplikácie Mi Health od Xiaomi pribudla nová funkcia

Xiaomi ešte v priebehu minulého roka predstavilo aplikáciu Mi Health, ktorá sa stala jednpu z hlavných aplikácií pre zobrazovanie informácií z Mi zariadení, ako sú napríklad fitness náramky – od srdcového tepu, cez kroky, BMI, až po dáta zo športových aktivít a podobne.

Cez Mi Health si budete môžete odmerať tep srdca

Redaktori portálu XDA-Developers.com poukazujú na novú funkciu aplikácie Mi Health. Ide konkrétne možnosť merania srdcového tepu prostredníctvom využitia kamery a LED diódy zariadenia. Funkciu bola pridaná v rámci verzie aplikácie v2.7.4.

Xiaomi Mi Health_meranie tepu srdca
Zdroj: YouTube (pranob mehrotra)

Ak chcete túto funkciu používať, musíte otvoriť v aplikácii novú sekciu Srdcový rytmus a klepnúť na tlačidlo v pravom dolnom rohu. Nasledujúca obrazovka vás vyzve, aby ste prstom prekryli fotoaparát. Hneď ako to urobíte, zariadenie začne merať váš srdcový rytmus pričom budete musieť držať prst v rovnakej polohe, kým indikátor priebehu nedosiahne 100%.  Následne uvidíte výsledok merania (viď druhý obrázok nižšie).

Mi Health_meranie tepu
Zdroj: YouTube (pranob mehrotra)

Ako funkcia funguje v praxi, sa môžete pozrieť vo videu nižšie.

Portál ďalej dodáva, že Xiaomi aktuálne začalo s distribúciou tejto verzie aplikácie pre širokú pričom dostupnú by ste ju mali mať v priebehu najbližších dní.  Druhým dychom však treba dodať, že aplikácia nie je dostupnou prostredníctvom obchodu Google Play, ale musí byť inštalovanou z obchodov tretích strán.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close