NovinkyTECH

V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu

Spoločnosť MediaTek sa podľa všetkého chystá priniesť na trh novú generáciu mid-range procesorov P40 a P70. Najnovšie sa objavili benchmarkové testy z AnTuTu pre procesor P70, kde získal 156906 bodov čo predstavuje vyššie skóre ako pri procesoroch Helio X30, Snapdragon 660 a Exynos 7872.

Zdroj: gsmarena.com

Predpokladané odhalenie novej generácie čispestov od spoločnosti MediaTek je počas nadchádzajúcej  udalosti MWC 2018. Ako môžete vidieť nižšie v tabuľke tak výsledky procesora sú skutočne pozoruhodné. Procesor Helio P70 dominoval v oblasti CPU kde má jednoznačne navrch oproti konkurencií. Druhou oblasťou bol test operačnej pamäte RAM kde získal prvenstvo. V ostatných oblastiach ako je GPU a UX mierne zaostával.

Zdroj: gsmarena.com

Očakáva sa, že procesor Helio P70 bude vyrobený 12nm technológiou. Taktiež sa predpokladá, že bude vybavený 8-jadrami, grafickým chipom Mali G72 MP4 a 13LTE modemom. MediaTek doteraz oficiálne neohlásil žiaden smartfón s daným procesorom.

Zdroj: gsmarena.com

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close