SpravodajstvoXiaomi

V TENAA certifikácii sa objavil Xiaomi Redmi 8. Okrem kompletného dizajnu poznáme aj jeho špecifikácie

Spoločnosť Redmi, spadajúca pod krídla čínskeho Xiaomi chystá pre náš ďalší smartfón, konkrétne zariadenie Redmi 8.

Spoločnosť Redmi, spadajúca pod krídla čínskeho Xiaomi si pre nás chystá ďalší low-end smartfón, ktorý by mohol osloviť obrovské masy. Naznačujú to nedávne uniknuté špecifikácie a fotografie zverejnené na certifikáte TENAA. Pozrime sa teda čo nový smartfón Redmi 8 z výrobne Xiaomi ponúkne budúcim majiteľom.

Dizajn zostáva takmer nezmenený

Nový low-end smartfón Redmi 8 sa bude výrazne podobať na svojho predchodcu Redmi 7. Dvojitý zadný fotoaparát na zadnej strane, skener odtlačkov prstov pod fotoaparátom, pomerne veľký displej s kvapôčkovým výrezom vo vrchnej časti, o čosi hrubšou „bradou“, no zase so značne zmenšenými okrajmi po stranách zariadenia. Smartfón na prvý pohľad určite neosloví všetkých, no pre používateľov s malými očakávaniami a potrebami je takýto dizajn viac než len postačujúci.

Pomerne slušná technická výbava

Od low-end smartfónu určite netreba čakať veľa, no Redmi 8 by mohol prekvapiť v hneď viacerých oblastiach. Hneď prvou by mohla byť kvalita zadného duálneho fotoaparátu s 12 Mpx a 8 Mpx snímačmi. Xiaomi zvláda kvalitu fotoaparátov vo svojich smartfónoch naozaj bravúrne a dúfame, že nesklame ani v tomto prípade. Druhou oblasťou, v ktorej bude smartfón určite excelovať, je výdrž batérie. Keď zoberieme do úvahy, že v smartfóne sa nenachádza najvýkonnejší smartfón na trhu a v útrobách bude mať skrytú až 5000 mAh batériu, môžme očakávať niekoľkodňovú výdrž na jedno nabitie, čo je priam sen majiteľa každého smartfónu.

Čo sa ďalších špecifikácií týka, smartfón bude údajne vybavený 6,2-palcovým displejom s HD+ rozlíšením so spomínaným kvapôčkovým výrezom pre 8 Mpx selfie fotoaparát. Čo sa výkonnostnej stránky týka, smartfón bude dostupný v troch rôznych „výkonnostných“ konfiguráciách s 2 GB, 3 GB a 4 GB RAM, pričom hlavným nosičom výkonu bude zatiaľ záhadný 8-jadrový procesor pracujúci na frekvencii 2 GHz. Iba z čisto pohľadu špecifikácii môžme usúdiť, že sa jedná o procesor Helio P60 od spoločnosti MediaTek, ktorý je vážnym konkurentom výkonného procesoru Snapdragon 660.

Všetky vyššie uvedené informácie treba brať s rezervou, keďže sa jedná iba o nepotvrdené informácie zverejnené na stránkach certifikátu TENAA. Na bližšie oficiálne informácie si tak musíme určite ešte minimálne niekoľko týždňov počkať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close