SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

V Taliansku celoštátne zakázali Uber. Môže podobný scenár nastať aj u nás?

Uber, pre mnohých už dlho jediná  a nenahraditeľná alternatíva voči bežným taxi službám sa trápi s konkurenciou, ktorá zaspala na vavríne, ktorej sa podarilo uspieť v súdnom spore.

Jedná sa veľmi o podobnú situáciu ako je v našich končinách, bežní taxikári proste nechcú vo svojich revíroch Uber, ten totiž podľa ich slov na svedomí nekalú súťaž čo potvrdila to aj súdna moc v krajina, dokonca už štvrtýkrát, ktorá sa danému sporu venuje od roku 2015.

Podľa rozhodnutia súdu, totiž spoločnosť Uber musí ukončiť všetky verzie (Black, Lux, Suv, X, XL, Select a Van) a to do 10 dní, inač bude spoločnosť čeliť pokute 10 600 dolárov za každý deň prevádzkovania svojej činnosti.

Zdroj: vlastný

Predstavitelia spoločnosti na toto rozhodnutie reagovali slovami „Sme šokovaní“. Ďalej dodali, že budú robiť všetky možné právne kroky na to, aby toto rozhodnutie založené na 25 rokov starom zákone zvrátili.

Ako je to s vami, považujete Uber za formu nelegálnej dopravy, alebo takej, ktorá narúša trh?

Zdroj: TheVerge, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close