Spravodajstvo

V roku 2020 bude mať mobil deväť z desiatich ľudí

Najnovšie vydanie štúdie Ericsson Mobility Report, ukazuje, že rozširovanie mobilných technológiípokračuje rýchlym tempom. Predpokladá sa, že 90 percent svetovej populácie staršej ako šesť rokovbude mať v roku 2020 mobilný telefón. Štúdia odhaduje, že počet používateľov smartfónov v roku2020 dosiahne 6,1 miliardy. Ericsson Mobility Report je komplexnou aktualizáciou mobilných trendov, ktorá využíva analýzyveľkých objemov dát v existujúcich mobilných sieťach. Ericsson ju vydáva dvakrát ročne. „Padajúce ceny mobilných telefónov, ich stále širšie využitie a neustále sa zlepšujúce pokrytiemobilným signálom – to všetko sú faktory, ktoré robia z mobilných technológií globálny fenomén.Ten bude čoskoro dostupný pre drvivú väčšinu svetovej populácie, bez ohľadu na vek a región,“ hovorí Rima Qureshi, senior viceprezident a hlavný stratég Ericssonu. „Ericsson Mobility Report ukazuje, že v roku 2020 bude svet prepojený tak, ako ešte nikdy doteraz,“ dodáva Qureshi.

unnamed

Zdroj: tlačová správa Ericsson Mobilty

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close