Spravodajstvo

V prehliadači Chrome pribudla možnosť ovládanie multimediálnych súborov. Pozrite sa, ako si túto novú funkciu zapnete!

V prehliadači Google Chrome v rámci experimentálnych funkcií pribudla možnosť ovládanie multimediálnych funkcií. Takto si ju zapnete!

Internetový prehliadač Google Chrome v posledných mesiacoch napreduje obrovským tempom dopredu, s výnimkou nedávneho bugu, ktorý zamedzoval prístup k dátam jednotlivých aplikácií na mobilnej platforme. Jednou z najnovších funkcií, na ktorej spoločnosť Google aktívne pracuje, je vstavané ovládanie multimediálnych súborov. Funkcia je aktuálne dostupná prostredníctvom experimentálnych nastavení.

Zapnite si možnosť ovládanie multimediálnych súborov už dnes

Zapnutie tejto funkcie je veľmi jednoduché. Otvorte si prázdne okno v internetovom prehliadači Google Chrome a do adresného riadku vložte „chrome://flags/“. Následne by sa Vám zobraziť okno, ako môžete vidieť nižšie.

experimentalne funkcie Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Vyhľadajte si teraz funkciu „Global Media Controls“ a  zapnite ju / Enabled.

experimentalne funkcie Google Chrome_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne reštartujte Váš prehliadač. Po spustení videa Vám v pravom hornom rohu pribudne ikonka s možnosťami ovládania multimediálnych súborov. Funkcia ponúka možnosť pretáčania videí, preskakovanie videí či ich pozastavenie. Funkcia funguje na 100% na serveroch Youtube. V prípade iných prevádzkovateľov video serverov funkcia nemusí ponúkať všetky možnosti ovládania. Mimochodom, funkcia spolupracuje aj s online rádiami či podobnými službami.

experimentalne funkcie Google Chrome_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkciu sme testovali vo verzii prehliadača 79.0.3945.88 (oficiálna zostava) (64-bitová verzia). Mimochodom, radi by sme Vám dali do pozornosti zároveň aj rozšírenie Volume Master, pomocou ktorého následne budete môcť ovládať aj úroveň hlasitosti priamo z rozhrania prehliadača. Stiahnete ho z odkazu nižšie.

Volume Master - Lautstärkeregler
Volume Master - Lautstärkeregler

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close