NovinkyWindows 10 Mobile

V obchode Microsoft Store sa po novom nachádza viacej smartfónov s Androidom ako s Windows 10 Mobile

S novým rokom prichádza aj niekoľko zaujímavých zmien vo svete Windows smartfónov. Od minulého roku sa v obchode Microsoft Store predávajú prvé Android smartfóny, ktoré ale v „Microsoft verzii“ prichádzajú s viacerými predinštalovanými aplikáciami. V obchode sa posledných pár mesiacov predávali posledné 4 smartfóny s operačným systémom Windows 10 Mobile a v priebehu niekoľkých mesiacoch sa do zoznamu pridali smartfóny ako Samsung Galaxy S8, Note 8 a Razer Phone s Androidom. Koniec roku 2017 ale prináša zlé správy pre fanúšikov Windows Mobile. Smartfóny Acer Liquid Jade Primo a Liquid M330 boli stiahnuté z predaja a to znamená, že sa na oficiálnej stránke Microsoftu predáva viacej smartfónov s operačným systémom Android, ako smartfónov s „domácim“ Windowsom.

Windwos smartfónom od Aceru odzvonilo

Acer Liquid Jade Primo bola jedna z prvých „vlajkových“ lodí, ktorá prišla hneď na začiatku operačného systému Windows 10 Mobile. Oproti starším generáciám prišiel s viacerými špeciálnymi funkciami, ktoré sú v dnešnej dobe samozrejmosťou – Continuum, dokovacia stanica a ďalšie špeciálne vybavenie. Liquid M330 bolo na druhú stranu o čosi viac ústretovejšie ku peňaženke zákazníkov a spadalo do tej najnižšej triedy. Lacnejší Acer bol vybavený procesorom Snapdragon 210 a v obchode Microsoft Store sa predával iba za 99$.

Nové smartfóny, ktoré podporovali iba pôvodnú verziu Windows 10 Mobile

Ani jedno z týchto zariadení už neobdrží najnovšie aktualizácie, to je hlavný dôvod, prečo sa Microsoft rozhodol ukončiť ich predaj. 6 mesiacov po vydaní aktualizácie Anniversary Update spoločnosť Acer oznámila, že ich zariadenie Liquid Jade Primo túto aktualizáciu neobdrží. Používateľom tohto smartfónu nezostávalo nič iné, len stále pokračovať na prvej verzií systému 1511, ktorej podpora sa čoskoro taktiež ukončí, no kumulatívnych aktualizácií sa používatelia aj tak už dlho nedočkali.

V obchode sa po boku najlepších Android smartfónov nachádzajú posledné dve vlajkové lode mobilnej Windows platformy. Alcatel IDOL 4S a HP Elite x3 sú oba vybavené procesorom Snapdragon 820 a ponúkajú 4 GB pamäte RAM. Ich ceny sú pre americký trh už nejaký ten týždeň rapídne znížené, no ich predaje sa už určite nenachádzajú v zelených číslach.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Jeden komentár

  1. Ahoj, nevíte někdo, jestli by Alcatel Idol S fungoval v ČR – píší, že je neblokovaný, ale předpokládám na sítě v USA…
    Díky za odpověď!

Pridaj komentár

Close
Close