APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

V niektorých krajinách používatelia služby WhatsApp dostali extra čas, aby odsúhlasili nové podmienky

Podľa najnovších správ v krajinách, kde boli nové podmienky napadnutými štátnymi orgánmi, účinnosť podmienok bola odsunutá na neskôr.

Nové podmienky používania služby WhatsApp nabrali niekoľko dní dozadu platnosť, nie však všade. Stalo sa tak konkrétne 15. mája. Portál wabetainfo najnovšie upozorňuje, že pre určitú časť používateľov, účinnosť nových podmienok používania služby bola odsunutá na neskôr.

Ak ste nepotvrdili podmienky, tak ste stratili regulárny  prístup ku konverzáciám

V prípade, ak používateľ nepotvrdil nové podmienky, tak stratil regulárny prístup ku konverzáciám naprieč aplikáciou. Po novom môže používateľ totiž už len reagovať na upozornenia, ak ich má povolené. Okrem iného sa nedostane ani k histórii chatov,  zálohám, a  k ďalším dôležitým častiam aplikácie.

Portál však upozorňuje na to, že pre určitú časť používateľov nové podmienky zatiaľ neplatia a WhatsApp odsunul ich platnosť na neskôr. Ako môžete vidieť v náhľade nižšie, tak časť používateľov hlási, že WhatsApp im dal dodatočný čas na odsúhlasenie nových podmienok a to do 19. júna. Po tomto termíne, ak nepotvrdia nové podmienky služby, tak rovnako ako ostatní používatelia, stratia plnohodnotný prístup k službe ako takej. Respektíve funkčnosť aplikácie bude vo vysokej miere obmedzenou.

WhatsApp_odsunutie novych podmienok pre cast pouzivatelov
Zdroj: wabetainfo

Wabetainfo v rámci publikovanej správy ďalej píše, že odsunutie platnosti nových podmienok používania služby sa javí, že je dostupné pre používateľov naprieč Nemeckom a Argentínou. Ide o krajiny, kde nové podmienky používania služby boli napadnutými zo strany štátnych orgánov.

„Podľa niektorých správ WhatsApp ohlasuje nový dátum pre niektorých používateľov, ktorí pravdepodobne žijú v konkrétnych krajinách ako Nemecko a Argentína (zatiaľ to nie je potvrdené, ale je to skutočne možné), kde vlády pozastavili aktualizovanú verziu služby…“ píše portál.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close