APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

V navigácii Waze sa objavila funkcia, na ktorú mnohí z nás dlho čakali

V aplikácii Waze sa objavila funkcia navádzania prostredníctvom jazdných pruhov

Medzi navigáciami v súčasnosti máme viacero možností na výber, jedna z nich však vyčnieva nad ostatnými. Je ňou aplikácia Waze, ktorú vlastní spoločnosť Google. Ide o mnohými preferovanú aplikáciu, dôvodom sú ako bohaté funkcie, tak aj široká komunita, ktorá aktualizuje situáciu na ceste v reálnom čase – od nehôd, cez prekážky na ceste, až po policajné hliadky.

Funkcia, na ktorú sme dlho čakali

Portál geektime.co.il poukazuje na novú funkciu, ktorá sa objavila v aplikácii Waze. Ide konkrétne o navádzanie prostredníctvom jazdných pruhov. Hoci sa môže zdať, že táto funkcia je základnou, tak aj napriek tomu ňou aplikácia do dnešných dní nedisponovala.

Ide vskutku o užitočnú funkciu, ktorú používatelia ocenia obzvlášť pri cestovaní v neznámom prostredí, kedy neviete, do ktorého jazdného pruhu máte ísť, napríklad pri výjazde z diaľnice. Ako môžete nižšie vidieť, tak navádzanie sa zobrazuje ako grafické znázornenie vo vrchnej časti displeja, kde sú šípkami naznačené jazdné pruhy. Pruh, v ktorom sa máte nachádzať je farebne zvýraznení.

Portál geektime, ktorý na funkciu poukazuje ďalej píše, že navádzacie pruhy sa zobrazia používateľovi približne 500 metrov pred odbočkou na mestských cestách a približne 1 kilometer v prípade diaľnic.

Funkcia by mala byť postupne uvoľňovaná pre jednotlivé regióny. Zatiaľ ju používatelia začali evidovať v rámci Izraelu.

Mimochodom, v nedávnej minulosti aplikácia získala viacero nových funkcionalít vrátane podpory hlasového asistenta Google a hudobných prehrávačov.

via bgr.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close