SpravodajstvoXiaomi

V MIUI 12 pribudol nový režim čítania – „Papier“. Zatiaľ je dostupným pre obmedzený počet zariadení

Nový režim je dostupným len pre hŕstku modelov smartfónov Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom svojho blogu informuje, že pre hŕstku vybraných zariadení s globálnom a čínskou ROM (pozn. redakcie: spoločnosť nespresnila modely smartfónov) sprístupňuje nový režim čítania. Ide o takzvaný „Paper mode“, teda režim Papiera.

Nový režim je dostupný v sekcii Obrazovka

Nový režim bezpochyby ocenia používatelia, ktorí využívajú smartfón aj ako čítačku. Ide vcelku o užitočnú funkciu, ktorá si nájde využitie hlavne pri väčších zariadeniach.

Doposiaľ režim čítania ponúkal možnosť sfarbenia displeja, pričom po zvolení tejto možnosti rozhranie smartfónu bolo sfarbené do žlta za účelom, aby oči boli menej namáhanými.

Najnovšie Xiaomi píše, že túto funkciu posúva o čosi dopredu režimom Papier, ktorý je možné aktivovať prostredníctvom cesty – Nastavenia > Obrazovka > Režim čítania > Papier. 

MIUI 12_novy rezim citania_rezim papier
Zdroj: c.mi.com

Aktuálne túto funkciu na smartfónoch Xiaomi Mi 8 a Redmi Note 7 neevidujeme. Spoločnosť však v rámci svojho blogu píše, že funkcia je aktuálne k dispozícii len pre obmedzený počet zariadení, ktoré bohužiaľ nespresnila. Zároveň ani nedodala, či je funkcia dostupnou v stabilnej verzii nadstavby, alebo len v BETA zostavení. V každom prípade však predpokladáme, že v priebehu najbližších dní až týždňov, bude uvoľnená pre väčšiu časť smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close