Spravodajstvo

V Japonsku bude mať Windows 10 maskota

V Japonsku si veľmi potrpia na maskotov, hlavne na reklamné účely, a inak tomu nebude ani v prípade prichádzajúceho Windows 10. Maskotom najnovšieho OS od Microsoftu bude roztomilé a sexy 17 ročné dievča v štýle anime, ktoré pochádza zo 100 rokov vzdialenej budúcnosti. Na túto zaujímavosť včera upozornil web Windowscenral.

windows-10-japanese-mascot

Kreslená postavička ladená do modrej farby bude Windows pripomínať napríklad sponkou vo vlasoch so známym logom Windows, alebo kravatou so vzorom dlaždíc. Microsoft ju bude nasadzovať v rôznych reklamných a propagačných spotoch, pričom hlas jej prepožičala známa dabérka Ai Nonaka.

Používanie reklamných maskotov nie je v Japonsku nič zvláštne ani v IT biznise. Svojho maskota tam mali aj staršie produkty od Microsoftu ako Windows 7, Internet Explorer či Windows 8.

A čo si o takejto forme propagácie myslíte Vy? Aké formy by mohli byť úspešné na našom trhu?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close