ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

V Google Play sa objavila aplikácia Microsoft Kalkulačka, ktorá umožňuje počítať príklady pomocou kamery smartfónu

Microsoft v Google Play publikoval kalkulačku Microsoft Math, ktorá dokáže pomocou kamery vyriešiť matematické príklady v priebehu pár sekúnd.

V obchode Google Play sa objavila nová aplikácia Microsoft Math. Ako už asi podľa názvu tušíte, tak sa jedná o kalkulačku, ale hneď v úvode povieme, že nie o klasickú, ale o inteligentnú kalkulačku.

Kalkulačka od Microsoftu ponúka viacero možností ako riešiť matematické príklady. Asi tým najzaujímavejším spôsobom je pomocou kamery, kedy stačí kameru nasmerovať na príklad a o pár sekúnd máte výsledok. Okrem samotného výsledku si môžete pozrieť aj postup výpočtu. Vďaka tomu viete kalkulačku využiť aj v procese učenia sa.

MicrosofT_kalkulacka_vypocet_pomocou_kamery
Zdroj: Vosveteit.sk

Kalkulačka ďalej ponúka aj možnosť „papiera“, kedy na neho napíšete pomocou prstov príklad, a následne inteligentný algoritmus sa postará o výpočet. Aj v tomto prípade platí, že si celý proces výpočtu, krok po kroku, si môžete spätne pozrieť.

Microsoft_kalkulacka_vypocet_na_papieri
Zdroj: Vosveteit.sk

V aplikácií zároveň nájdete aj bežnú kalkulačku, avšak s prívlastkom vedecká. Obsahuje dokonca aj možnosti prepočtu plochy.

Microsoft Kalkulacka_Google_Play
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikáciu nájdete v obchode Google Play dostupnú kompletne zadarmo.

Microsoft Math Solver
Microsoft Math Solver

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Play kalkulačka Microsoft Microsoft Math

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close