SpravodajstvoXiaomi

V Európe si za Mi Band 5 pravdepodobne priplatíme. Bola by pre Vás takáto cena stále atraktívnou?

Cena „európskej“ verzie Mi Band 5 náramku bude citeľne vyššou. Tvrdí zo známy leaker informácií

Predstavenie Mi Band 5 náramku sa odohralo relatívne nedávno, konkrétne 11. júna. Hoci išlo o jeden z najočakávanejších fitness náramkov, tak aj napriek tomu okolo jeho predstavenia nebolo tak „rušno“ ako pominulé roky, a to aj napriek viacerým inováciám, ktoré priniesol.

Globálna verzia náramku: funkcie a termín predstavenia

Začnime tým pozitívnym. Nemecký magazín smartdroid.de po tom, ako analyzoval časť kódu pripravovaného náramku potvrdil, že náramok by mal v globálnej verzii ponúknuť podporu NFC, hlasovej asistentky Amazon Alexa, a nemala by chýbať ani podpora merania saturácie kyslíka v krvi (SpO2). Okrem iného portál píše, že náramok by mal byť kompatibilný s platobnou bránou MasterCard. Absentovať by mala však podpora hlasového asistenta od spoločnosti Google, o ktorom sa tiež špekulovalo, ale vo výrazne menšej miere, ako to bolo v prípade Alexy.

Očakáva sa, že náramok pre globálny trh bude predstavený niekedy v priebehu budúceho mesiaca. Prejdime však k cene náramku. Zatiaľ čo v Číne sú dostupné dva modely (bez/s NFC podporou) s cenovkami 189 čínskych jüanov (23,50€) a 229 čínskych jüanov (28,50€), tak zákazníci na globálnom trhu si budú musieť niečo priplatiť. S predpokladanou cenou prišiel známy leaker informácií Sudhanshu, ktorý už viackrát s vysokou presnosťou predpovedal nie len ceny, ale aj špecifikácie jednotlivých zariadení. Ten na sociálnej sieti Twitter píše, že cenovka Mi Band 5 náramku vo verzii bez NFC podpory bude stáť 39.99€ (US$45/£36/₹3,400), čo nie je málo obzvlášť v porovnaní s „čínskou cenou“.

Bohužiaľ však bližšie informácie ohľadne ceny náramku s NFC verziou nemá. V prípade dostupnosti náramku však môžeme očakávať príplatok v rozpätí niekde od 5€ do 15€. 

Čo hovoríte na cenu náramku Vy? V prípade, ak by sa potvrdila, bola  by konečná cena pre Vás aj naďalej zaujímavou?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close