SpravodajstvoXiaomi

V čom sa líšia MIUI aplikácie pre správy a volania od Google aplikácií? Pozrite sa na rozdiely!

MIUI aplikácie či tie od Google? Ktoré aplikácie pre správy a volania sú lepšie pre vaše Xiaomi? Pozrite sa na hlavné rozdiely medzi nimi!

Aplikácie pre správy a volania sú pre majiteľov Xiaomi smartfónov stále kontroverznou témou. Dnes v smartfónoch prevládajú aplikácie od Google. I napriek tomu sa medzi nami stále nájdu pamätníci, ktorí spomínajú na MIUI aplikácie. Xiaomi nám pred pár dňami dalo možnosť sa vyjadriť, ktoré aplikácie by sme využívali radšej, a preto vám teraz prinášame prehľad rozdielov medzi týmito aplikáciami, ktoré využívame takmer denne.

MIUI aplikácie

MIUI aplikácie pre správy a volania boli distribuované do Xiaomi smartfónov od počiatku výroby smartfónov. Pravidlá ochrany spotrebiteľov a európske pravidlá však prinútili Xiaomi buď spraviť zásadné zmeny vo svojich aplikáciách, alebo priniesť do smartfónov v Európe alternatívu pre ich vlastné aplikácie. Xiaomi sa tak rozhodlo siahnuť po Google aplikáciách, ktoré sú do smartfónov distribuované od predstavenia modelu Mi 9T Pro vrátane.

MIUI aplikácie boli populárne najmä vďaka funkcii nahrávania hovorov. Mnohým táto funkcia v Google aplikáciách chýba i keď nám Google už dlhšiu dobu sľubuje príchod tejto funkcie i do ich aplikácie. Ďalšou užitočnou funkciou boli skryté konverzácie, ktoré fungovali na princípe skrytej galérie či skrytých súborov. Google aplikácie nám umožňujú správy len archivovať, pričom MIUI aplikácie nám priniesli i možnosť skrytia a zaheslovania určitých konverzácií.

Google volania a správy

I keď sa to možno nezdá, tak i Google aplikácie majú svoje pozitíva. Hlavným z nich sú RCS správy. Tie sú síce možné i v MIUI správach, no tie ich klasifikujú ako MMS správy, a tak nepovoľujú rozšírené četové funkcie. Google nám už nejakú dobu umožňuje využívať četové funkcie v správach, teda plnohodnotné četové hlavičky, odosielať emoji reakcie na správy a vidieť, či bola správa prečítaná. Práve tieto četové funkcie fungujú na veľkom množstve Android smartfónov, a to nahráva do karát práve Google aplikáciám.

Určite je však veľkou výhodou i synchronizácia kontaktov, ktorá je jednoduchšia, ak sme zvyknutí všetko zálohovať na Google účet. MIUI aplikácie síce povoľujú synchronizáciu i s Google, primárne si však určujú MIUI konto.

Ktoré aplikácie sú vaše preferované? Veríme, že ak ste v tejto otázke stále nemali jasno, tak práve vďaka tomuto porovnaniu ste si dokázali utvoriť obraz o týchto aplikáciách. Zahlasovať za svojho obľúbenca ešte stále môžete, tak prečo to nevyužiť? Ako na to sa dočítate v tomto článku!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close