Spravodajstvo

V Číne spustili nový projekt v podobe AI redaktorov, ktorí sú schopní pracovať 24 hodín denne

Čínska štátna spravodajská televízia Xinhua ohlásila prírastok do svojho spravodajského tímu. Konkrétne reč je o posile v podobe redaktorky Xin Xiaomeng a redaktora Xin Xiaohao. Ani v jednom prípade sa však nejedná o ľudí.

Prví redaktori, ktorí nie sú ľuďmi

Pýtate sa ako je to možné, že Xin Xiaomeng hoci vyzerá ako žena a Xin Xiaohao ako muž tak ani jeden z nich nie je človekom? Jedna sa totiž o software, resp. umelú inteligenciu, ktorá je prepojená s vyhľadávačom Sogou.

Lacná pracovná sila, ktorá „pracuje“ 24 hodín denne

Svoj debut táto technológia po prvýkrát zažila ešte v priebehu minulého roka. Konkrétne v marci počas zasadnutia čínsky legislátorov a najvyšším poradným orgánom. Neskôr sme sa mohli stretnúť s ďalšími inteligentnými redaktormi. 

Najnovší prírastok Xin Xiaomeng a Xin Xiaohao je však pokročilejšia technológia, ktorá je schopná gestikulovať ako človek pričom zároveň pôsobí aj prirodzenejšie. Veď posúďte sami.

Vývojári, ktorí pracovali na tomto softwari si za vzor zobrali moderátorku Qu Meng, na základe ktorej AI robí pohyby, číta správy a podobne.

Zdroj: via Futurism.com, úvodný obrázok: Twitter (China Xinhua News ‏ Overený účet)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close