Spravodajstvo

V Číne beží ambiciózny projekt využívajúci umelú inteligenciu, ktorý môže zmeniť spôsob výučby ako ho poznáme dnes

Umelá inteligencia by mohla zmeniť spôsob výučby na školách ako ho poznáme dnes. Dokáže pripraviť individuálny plán pre každého študenta.

Umelá inteligencia je bezpochyby jednou z  najinovatívnejších technológií súčasnosti. Jej využitie je viac menej nekonečné. Dokazuje to aj najnovší projekt s obrovským potencionálnom, od čínskej spoločnosť Squirrel AI Learning.

Podľa štúdie, na ktorú upozorňuje portál Futurism.com  čínska spoločnosť Squirrel chce v  krátkej budúcnosti rozširovať ich projekt výučby prostredníctvom umelej inteligencie, ktorá by mohla v budúcnosti zmeniť kompletný systém výučby v krajine.

Squirrel AI je prvým vyučovacím programom založeným na AI technológii, ktorý ponúka personalizovaný  prístup výučby a  tutoringu (pozn. redakcie: cieľom tutoringu je uľahčiť zvládanie procesov. Využíva sa hlavne v prípade študentov, ktorí prišli do nového prostredia). V súčasnosti tento systém využíva približne 2 milióny študentov. Dostupné sú dva modely offline a online. Offline model prebieha vo viac ako 2.000 centrách, na rozdiel od online modelu, do ktorého sa študenti môžu zapojiť v podstate z ktoréhokoľvek miesta na svete.

„Potrebujeme od študentov, aby pochopili učivo. Potrebujeme, aby určili  čo sa chcú naučiť, a musíme ich naučiť, ako sa učiť,… “, hovorí Treviranus, profesor z Ontario College of Art and Design University, ktorý je jeden z pionierov využívajúcich AI v procese výučby.

Výhoda tohto systému výučby je v  tom, že umelá inteligencia využíva pokročilý algoritmus, ktorý je schopný vytvoriť individuálny plán výučby každému študentovi. Darí sa jej to hlavne vďaka veľkému objemu dát, ktoré systém spracováva.

Systém vykonáva hodnotenie jednotlivého študenta, vytvára vedomostnú mapu, ktorá hodnotí čo študent zvládol a  kde potrebuje ďalší rozvoj. Potom systém vypracuje vzdelávací program, v ktorom sa každý študent učí svojím vlastným tempom. Výsledkom je, že kurzy sa zameriavajú na oblasti, v ktorých jednotlivci potrebujú napredovať, namiesto toho, aby boli do nich tlačené  všeobecné kurzy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close