Pracovné ponuky
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

V Chrome pre smartfóny by mala pribudnúť dlho žiadaná funkcia

V Chrome pre mobilné zariadenia pribudne nový a jednoduchší spôsob zdieľania obrázkov. Zredukuje sa tak nevyhnutý počet kliknutí na minimum.

Spoločnosť Google sa stala jednou z najväčších technologických firiem, ktorá poskytuje desiatky ak nie stovky služieb. Pritom v začiatkoch sa jednalo len o vyhľadávač. Viacero produktov spoločnosti dlhé roky prechádza dlhodobým vývojom, vrátane internetového prehliadača Chrome. V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť pracuje na lepšej optimalizácii, ktorej cieľom je menšia energetická náročnosť, koncom minulého týždňa sme zas písali o automatickom upozorňovaní na aktívne okná a dnes tu máme ďalšiu žiadanú funkciu.

Google Chrome uľahčí zdieľanie obrázkov

Portál xda-developers.com prišiel so správami, v ktorých poukazuje na novú funkciu mobilného prehliadača Chrome. Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak v rámci ponuky po dlhšom podržaní obrázka sa naskytne používateľov ponuka s možnosťami, v rámci ktorej pribudla možnosť zdieľania obrázka.

nova funkcia kopirovania v prehliadaci google Chrome pre mobily
Zdroj: xda-developers.com

Podľa aktuálnych informácií by malo byť možné prostredníctvom tejto možnosti skopírovať obrázok do clipboard (pozn. redakcie: clipboard je označenie pre schránku, ktorú používatelia využívajú pri kopírovaní pomocou klávesovej skratky CTRL + C a CTRL + V) a následne ho zdieľať s ďalšími používateľmi. V porovnaní so súčasným spôsobom zdieľania, ktorá vyžaduje, aby používatelia používali ponuku zdieľania na odosielanie obrázku ďalej, táto nová metóda sa bude oveľa ľahšie používať a pomôže používateľom zdieľať obrázky iba pomocou niekoľkých kliknutí bez toho, aby museli otvárať ďalšiu ponuku možností.  Inými slovami, zredukuje sa tak nevyhnutý počet kliknutí na zdieľanie obrázkov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close