Spravodajstvo

V Čechách dominuje Samsung, druhú priečku obsadil Microsoft

Zaujímalo vás niekedy aké zastúpenie majú jednotlivý výrobcovia mobilných telefónov na trhu? Spoločnosť Gfk sa na to pozrela v rámci Českej republiky kde zozbierala dáta od distribútorov a predajcov mobilných telefónov z štvrťroku tohto roka. Avšak treba ešte dodať, že Gfk nerozlišovalo medzi „chytrým“ a „hlúpym“ telefónom.

Ako môžete na grafe nižšie vidieť najsilnejším hráčom na trhu je Samsung, ktorý predal 255 723 zariadení, druhú priečku obsadil Microsoft (resp. Nokia) s predanými 92 974 zariadeniami. Tretím najsilnejším predajcom mobilných telefónov v ČR je spoločnosť Apple s iPhonmi. Medzi sedmičku najpredávanejších značiek mobilných telefónov sa ešte dostali Huawei (Honor), Sony, Lenovo a LG.

Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk
Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk

Avšak samotné výsledky prieskumu treba brať s miernou rezervou a to z dôvodu, že do štatistického súboru boli započítané aj „hlúpe“ telefóny, ktorých najväčší výrobcovia sú práve spoločnosti Samsung a Microsoft (resp. Nokia).

Akú predajnosť svojich zariadení má podľa vás Microsoft u nás?

Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close