Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

V budúcom roku sa dočkáme lacnejších a dostupnejších smartfónov s 5G konektivitou, tvrdí CEO Huawei

Richard Yu predstavil plán spoločnosti na budúci rok počas prezentácie série smartfónov Mate 30

I keď je 5G konektivita v našom regióne stále iba v plienkach, rozmach týchto sietí je naprieč všetkými vyspelými krajinami naozaj obrovský. Následkom toho je, že používatelia stále viac siahajú po prvých 5G zariadeniach, ktorých cenovka je vo väčšine prípadov v naozaj neznesiteľných rovinách. Bežný zákazník tak viacmenej nemá šancu vôbec 5G sieť otestovať a práve proti tomu chce spoločnosť Huawei zakročiť už v budúcom roku. Ambíciou spoločnosti je totižto predstaviť hneď niekoľko dostupných a lacných smartfónov, ktoré prinesú 5G konektivitu aj do rúk bežných zákazníkov.

Plány spoločnosti Huawei na budúci rok predstavil generálny riaditeľ spoločnosti, Richard Yu, počas prezentácie novej série vlajkových smartfónov Mate 30. Na tému upozornil zahraničný portál Androidauthority.com.

„5G určite už v budúcom roku zasiahne strednú triedu, ako aj nízku cenovú triedu smartónov,“ uviedol Richard Yu počas spomínanej prezentácie. „Tento rok je našou prémiovou segmentáciou 5G, v budúcom roku už však pôjdeme s 5G do smartfónov strednej triedy, neskôr aj do nižšej cenovej kategórie,“ upresnil CEO spoločnosti Huawei.

Nové procesory uvidíme už čoskoro

Ak chce spoločnosť Huawei priniesť 5G konektivitu aj do nižšieho cenového segmentu, musí zásadne zmeniť svoje portfólio mobilných procesorov. Podpora 5G sietí je momentálne exkluzivitkou iba vlajkových procesorov, respektíve modemov, ktoré sú týmito procesormi podporované. Spoločnosť Huawei tak musí v najbližších mesiacoch predstaviť nové, dostupné procesory Kirin, ktoré budú schopné kooperácie s už existujúcim 5G modemom. Samozrejme, možnosťou je aj vývoj úplne nového procesoru, ktorý by už disponoval zabudovaným 5G modemom, čo však nie je z hľadiska možného využitia naprieč celým porftóliom príliš rozumné riešenie.

Huawei sa musí mať na pozore

I keď z vyhlásenia generálneho riaditeľa sa môže zdať, že Huawei v budúcom roku ovládne segment dostupných 5G smartfónov, nie je tomu úplne tak. Spoločnosť má totižto hneď niekoľko konkurentov, pričom každý z nich už nejakú tu dobu aktívne pracuje na svojich dostupných riešeniach. Veľké ambície majú aj konkurenti ako MediaTek či Qualcomm, ktorí sú na trhu s dostupnými smartfónmi naozaj veľkými hráčmi.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close