Pracovné ponuky
Apple

V Apple Store v Amsterdame explodoval vystavený iPad. Obchod museli okamžite evakuovať

„Trend“ vo vybuchujúcej elektronike zjavne naďalej pokračuje. Najnovší prípad vybuchnutej elektroniky sa odohral v Amsterdame v miestnom Apple obchode. 19. augusta popoludní v miestnej predajni explodoval iPad, informovalo o tom britský spravodajský portál BBC.

Obchod museli okamžite evakuovať

Ihneď po explózií sa zamestnanci predajne pokúsili iPad uhasiť pieskom, keď horiace zariadenie hodili do vedra s pieskom. Situácia sa ale podľa holandských médií vôbec nezlepšila na základe čoho museli celú situáciu prevziať hasiči. Po ich zákroku sa brány obchodu otvorili až o 45 minút, počas ktorých museli lekári vyšetriť až 3 zamestnancov obchodu, ktorí mali v dôsledku vdýchnutia výparov problémy s dýchaním.

Špecifikácie iPadu zatiaľ známe nie sú

V súčasnosti nie je známe, o aký konkrétny iPad sa jednalo a čo spôsobilo daný výbuch. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jednalo o chybu alebo prehriatie batérie v zariadení. Ešte stále sa však čaká na oficiálne stanovisko spoločnosti Apple, ktorá zrejme celý prípad dôkladne prešetrí a uistí sa, že sa jednalo iba o jedinečný prípad a nie sú ohrozené tisíce iPadov po celom svete.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close