ANDROID

V Androide sa chystajú veľké zmeny ohľadom multitaskingu. Môže za to nástup skladacích smartfónov

Aktívna spolupráca medzi spoločnosťami Samsung a Google prináša prvé ovocie. Na vývoji prvého skladacieho smartfónu od Samsungu sa totižto aktívne podieľal aj Google, teda hlavne po softvérovej stránke. Nový skladací smartfón bude, pochopiteľne, bežať na operačnom systéme Android a je logické, že softvér musí byť pred jeho spustením do predaja výrazne pozmenený, aby sa dokázal adaptovať na viaceré zobrazovacie režimy skladacieho smartfónu. Samsung nám ale o špeciálnom softvéri doteraz moc neprezradil a žezlo prenechal samotnému Googlu, ktorý o veľkých novinkách v Androide informoval na nedávnej konferencii, ako aj vo svojom blogu.

Kontinuita obrazovky

Kontinuita obrazovky je jedným z hlavných oporných pilierov nového multitaskingu, ktorý bude dostupný na skladacích smartfónoch, poprípade zariadeniach s viacerými obrazovkami. Pri rozkladaní a skladaní zariadenia je totižto potrebné, aby sa aplikácie a samotné systémové prvky, aktívne presúvali a premiestňovali, poprípade menili rozlíšenie. Práve to má zabezpečiť nová kontinuita obrazovky, ktorá bude aktívne meniť konfigurácie aplikácií presne podľa toho, ako požaduje aplikácia a aktuálny stav smartfónu.

Multi-resume

android skladaci displej
Zdroj: Android Developers

Multi-resume je spôsob, akým je multitasking posunutý ešte o jednu úroveň vyššie, ako tomu bolo doteraz (v rámci Androidu). Aplikácie zobrazené vo viacnásobnom rozložení, boli doteraz pozastavované. Po novom by mali mať ale vývojári aplikácií možnosť udržiavať ich v obnoviteľnom režime.

Multi-display

Ďalšia veľká novinka, ktorú v Androide uvidíme časom určite častejšie, ako tomu bolo doteraz. Presunutie činností z jednej obrazovky na druhú, samozrejme iba v prípade, ak to dané zariadenie alebo aplikácia podporuje, bude možné na zariadeniach s operačným systémom Android 8.0 a vyšším (úroveň API 26).

Pokiaľ by ste sa chceli o nových možnostiach v Androide dozvedieť viac, odporúčame pozrieť si video nižšie, poprípade prečítať si oficiálny blog.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube – Android Developers)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky