SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Užívatelia Xiaomi si budú môcť na telefón nainštalovať Windows namiesto Androidu

Užívatelia mobilných zariadení Xiaomi si budú môcť na svoj telefón nainštalovať nový Windows 10 v mobilnej verzii. Microsoft si tak zvolil úplne novú stratégiu ako dostať svoj operačný systém do mobilných zariadení. Informáciu priniesol portál Neowin.net.

Táto možnosť, nainštalovať si Windows 10 v mobilnej verzii na Android zariadenia, sa internetom potuluje už dlhšiu dobu. Finálnu dôveryhodnosť jej dal tweetom Joe Belfiore, ktorý potvrdil, že Windows 10 pre mobilné zariadenia na telefónoch Xiaomi ide bez problémov. Microsoft už pred časom potvrdil dostupnosť TP verzie Windowsu 10 pre Xiaomi. Operačný systém skúšali na zariadení Xiaomi Mi4. Belfiore taktiež potvrdil, že Windows 10 v mobilnej verzii bude možné dať aj na iné Android zariadenia, ako len na telefóny spoločnosti Xiaomi.

Pokiaľ sa Microsoftu podarí presadiť ekosystém Windows 10 aj do Androidových zariadení, bude to prvý krát, čo nebude Windows Phone viazaný prevažne na zariadenia Lumia. Väčšia možnosť inštalovania na rôzne zariadenia tak pridá užívateľom možnosť výberu, je teda pravdepodobnejšie, že sa Microsoftu podarí rozšíriť operačný systém aj do iných zariadení a zvýši si tak percentuálnu obsadenosť v mobilnom segmente.

Na akých zariadeniach by ste si vedeli predstaviť systém Windows 10 pre mobilné zariadenia? Čo tak Galaxy Note 4, One Plus či Sony Xperia Z2?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close