Spravodajstvo

Používatelia navigácie Waze protestovali proti externému vkladaniu údajov

Na včerajšom stretnutí Waze komunity s predstaviteľmi spoločnosti viacero používateľov navigácie protestovalo proti vkladaniu externých dát do aplikácie. Waze totiž funguje na princípe vkladanie dát od užívateľov, ktorí nahlasujú napríklad dopravné nehody, policajné hliadky, ďalej aplikácia automaticky sťahuje rýchlosť vášho pohybu, a na jeho základe vyhodnocuje aktuálnu dopravnú situáciu na cestách (napr. či je na danom úseku dopravná zápcha). Nie len tieto funkcionality urobili z tejto navigácie jednu z najobľúbenejších aplikácií medzi užívateľmi na zistenie pomerne presného a aktuálneho dopravného diania na cestách.

Navigácia Waze
Navigácia Waze

Avšak problém nastal zhruba necelý rok dozadu, kedy Waze začal spolupracovať so spoločnosťou CE – Traffic, ktorá sa zaoberá zberom dopravných dát a ich distribúciou, ktorá je kameňom úrazu. Totiž ich kvalita býva často nepresná a druhým problémom je nemožnosť nahlásiť tieto údaje prostredníctvom samotných používateľov ako neplatné.

Paradoxom pritom ostáva, že spomínané dáta hoci pochádzajú z oficiálnych zdrojov, tak ich distribúcia býva s výrazným časovým oneskorením, čo práve spôsobuje daný problém.

Používate aj vy navigáciu Waze? Stretli ste sa s daným problémom aj vy?

Zdroj: MojAndroid.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close