SpravodajstvoXiaomi

Užitočná funkcia MIUI+ bude dostupná pre desiatky Xiaomi zariadení: Je medzi nimi aj ten váš?

MIUI+ bude dostupná pre desiatky Xiaomi, Redmi aj Poco smartfónov. Pozrite sa, či na zozname nájdete aj ten váš smartfón.

Čínska spoločnosť Xiaomi so svojou nadstavbou MIUI prináša svojím fanúšikom mnoho užitočných funkcií, ktoré môžeme často nájsť u oveľa drahšej konkurencie. Jednou z nich je i MIUI+, ktorá bola predstavená po boku nadstavby MIUI 12.5. O čo v tomto prípade ide? Táto funkcia pomáha lepšej prepojiteľnosti medzi smartfónom a počítačom, pričom podobnú funkciu poznáme z multitaskingu v Apple ekosystéme. Ktoré zariadenia budú s touto funkciou kompatibilné a ako MIUI+ funguje? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Čo MIUI+ vlastne je?

MIUI+ je funkcia, ktorá umožňuje prepojiť smartfón s počítačom vo väčšej miere, ako sme tomu boli zvyknutí doteraz. Pri tejto funkcii nejde o káblové pripájanie s počítačom, obe zariadenia je možné prepojiť bezdrôtovo a úlohu v tom nehrá ani značka či operačný systém počítača. Výhodu v MIUI+ nájdu teda majitelia zariadení s MacOS, ktoré zatiaľ nejde s Xiaomi smartfónmi prepojiť káblovo a pristupovať tak k súborom.

Táto funkcia však neslúži len pre prácu so súbormi. V našom počítači tak môžeme dostávať notifikácie, otvárať aplikácie či využívať funkciu drag and drop pre jednoduché presúvanie súborov. Jej dostupnosť v Xiaomi zariadeniach však bude limitovaná.

Pre ktoré zariadenia bude funkcia dostupná?

MIUI+ nebude možné využívať vo všetkých smartfónoch spoločnosti. Dobrou správou však je, že väčšina novších zariadení zo strednej či vyššej až prémiovej triedy budú mať k novej funkcii prístup. Ktoré modely to teda budú? Pozrite sa na to s nami.

  • Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11, Mi 11i, Mi 10 Ultra, Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite, Mi 11 Lite 5G, Mi 10 Pro, Mi 10S, Mi 10, Mi 10 Lite Zoom , Mi 9 Pro 5G, Mi 9, Mi 9T Pro
  • Redmi K40 Gaming, Redmi K40 Pro / Pro+, Redmi K40, Redmi K30S Ultra, Redmi K30 Ultra, Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Redmi K20 Pro, Redmi 10X Pro, Redmi 10X, Redmi Note 9, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 9 Pro
  • Poco F3, Poco F2 Pro

Našli ste na zozname aj svoje zariadenie? A nájdete využitie pre MIUI+? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close