HuaweiSpravodajstvo

„Už stihli nahradiť Huawei“. Hovorí taiwanský minister o TSMC

TSMC malo už stihnúť nahradiť absenciu zákaziek po tom, ako Američania obmedzili spoločnosti Huawei kooperovať s ďalšími firmami

Taiwanský výrobca procesorov spoločnosť TSMC zažila v priebehu mája vcelku veľký šok. Dôvodom bolo, že americké úrady rozšírili sankcie voči Huawei, ktoré obmedzili možnosti kooperácie medzi oboma spoločnosťami. Rozšírené sankcie spočívali v tom, že Huawei nemôže nakupovať nie len produkty a služby pôvodom z USA, ale už aj od spoločností, ktoré využívajú na ich výrobu americké technológie. Len pre zaujímavosť, rozšírenie sankcií bolo oznámené približne 1 hodinu po tom, ako sa americký prezident a TSMC dohodli na tom, že taiwanská spoločnosť v USA preinvestuje 12-miliárd dolárov. Kto vie, či by TSMC pristúpilo na dohodu, ak by vedeli, že o hodinu neskôr  stratia jedného z najväčších klientov, ktorý sa podieľal na tržbách spoločnosti 5  miliardami dolárov.

Spoločnosť Huawei krátko pred oznámením nového kola sankcií urobila jednu z väčších objednávok procesorov, vďaka čomu sa  čínsky technologický gigant vyhol prípadným nepríjemnostiam s nedostatkom procesorov. V súčasnosti však spoločnosť musí aktívne hľadať alternatívnych dodávateľov, pričom sa už spoločnosti rysujú viaceré kľúčové spolupráce. Dopady na používateľov zariadení Huawei budú teda minimálne.

Najnovšie Kung Ming-hsin, taiwanský minister obchodu, počas Národnej rady pre rozvoj povedal, že týmto krokom Američania „cielili“ na jednu spoločnosť, a nie na Taiwan, ako jedného z najväčších obchodných partnerov Číny.  Na tému upozorňuje agentúre Reuters.

„Spojené štáty nepožiadali Taiwan o prerušenie všetkých vzťahov s Čínou. Zameriava sa na Huawei, “ povedal Kung novinárom v Taipei.

Ďalej dodal, že spoločnosť TSMC hoci utrpela týmto krokom škody, tak aj napriek tomu sa bola schopná vysporiadať s touto situáciou veľmi rýchlo. Hovorí, že spoločnosť už stihla vyplniť „medzeru“ absentujúcich objednávok novými partnermi.

„Pokiaľ ide o TSMC, hoci ich objednávky už neobsahujú Huawei, tak boli rýchlo naplnené, pretože ich ďalší  (pozn. redakcie: zákazníci) skutočne potrebujú,“ uviedol Kung.

Spoločnosť TSMC sa odmietla k slovám ministra vyjadriť. Len pre zaujímavosť TSMC dostali koncom mája veľkú zákazku od spoločnosti Apple, pre ktorú bude vyrábať procesory pre iPhone 12 zariadenia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close