NávodySpravodajstvo

Už od 1. júna končí neobmedzený ukladací priestor pre Google Fotky. Čo všetko potrebujete vedieť?

Neobmedzenému priestoru pre fotografie uložené v službe Google Disk už o pár dní odzvoní.

Google Fotky v súčasnosti patria medzi najpopulárnejšie aplikácie slúžiace na správu fotografií. Jednou z funkcií, ktorá vyčnieva nad ostatnými, je prepojenie s cloudovou službou Google Disk. Dlhé roky používatelia využívali možnosť bezplatnej synchronizácie fotografií a a videí s Google Diskom. Bohužiaľ, táto možnosť už o pár dní nebude dostupnou.

Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Koniec neobmedzeného priestoru pre fotografie je predo dvermi

Spoločnosť Google ešte v novembri minulého roka prostredníctvom svojho blogu informovala, že dôjde k obmedzeniu neobmedzeného úložného priestoru. Neskôr, v marci tohto roka, spoločnosť začala aktívne informovať o nadchádzajúcich zmenách súvisiacich s obmedzením uloženého priestoru používateľov prostredníctvom aplikácie Fotky, ktorí sa mohli stretnúť s upozornením nižšie.

Google Fotky_notifikacia nove pravidla_2
Zdroj: Vosveteit

Ako môžete čítať v upozornení vyššie, tak od 1. júna bude neobmedzený priestor obmedzený už len na 15GB. Rovnako treba dodať, že úložný priestor o kapacite 15GB sa nevzťahuje len na fotografie, ale aj na ďalší obsah synchronizovaný so službou Google Disk. Ide napríklad aj o e-mailové správy, či dokumenty, ktoré sme do služby nahrali. V prípade, ak by ste chceli zistiť, koľko úložného priestor máte ešte v službe Google Disk k dispozícii, tak to môžete zistiť prostredníctvom tejto Google stránky. V našom prípade máme k dispozícii ešte 15GB úložného priestoru v bezplatnom režime.

Google Disk_ulozny priestor kapacita
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Rovnako treba dodať, že fotografie nahrané do služby pred 1. júnom, sa nezapočítavajú do bezplatného 15GB priestoru.

Aké máte ďalšie možnosti?

Riešení máte vo všeobecnosti hneď niekoľko, ako sa môžete vysporiadať s nedostatkom priestoru, ktorý skôr, či neskôr príde. Po prvé, môžete si zaplatiť mesačný poplatok vo výške 1,99€. Google vám následne poskytne úložný priestor o kapacite 100GB. Druhým alternatívnym riešením je, pozrieť sa po inej službe, ktorá ponúka Cloud. Do úvahy napríklad prichádza OneDrive, ktorý si mnohí z nás platia v rámci kancelárskeho balíčka Office. V rámci tejto služby, používateľ má k dispozícii 1TB priestoru.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive
Price: Free+

Rovnako, do úvahy prichádzajú aj iné cloudové služby. Jednou z tých, ktorá vyčnieva nad ostatnými, je Degoo. Tá ponúka úložný priestor o kapacite 100GB bezplatne. Druhým dychom treba však dodať, že najmenej jedenkrát do troch mesiacov, ju musíte otvoriť. V inom prípade vás služba vyhodnotí ako neaktívneho používateľa a odstráni vám účet.

Rovnako vám dávame do pozornosti, že v rámci stránky Google Fotky, môžete prečistiť úložný priestor od fotografií, či videí, ktoré sú nižšej kvality. Ide napríklad o fotografie, ktoré systém vyhodnotí ako rozmazané.

Odstranenie nekvalitnych snimok_Google Disk
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Prípadne, jednou z ďalších možnosti, ako môžete získať viac priestoru v službe Google Disk, je prostredníctvom odstránenia veľkých e-mailových správ v službe Gmail. Otvorte si Gmail a následne do vyhľadávacie poľa dajte vyhľadať napríklad „size:10mb“. Následne sa vám vyhľadajú všetky e-mailové správy, ktoré majú viac ako 10MB. Potom ich môžete odstrániť.

Gmail_ako vyhladat velke e-maily
Zdroj: Vosveteit.sk

Druhým dychom však musíme dodať, že v prípade odstránenia starých, či veľký dát, opäť ide len o dočasné riešenie, ktoré len odsunie nevyhnutnosť riešenia nedostatku priestoru v bezplatnom režime na neskôr.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close