SpravodajstvoXiaomi

Už o pár týždňov stratia všetky tieto Xiaomi modely systémovú podporu: Nájdete na zozname i svoj smartfón?

Už len pár týždňov podpory ostáva modelom akými je séria Mi 9 či Redmi Note 8. Smartfóny tak nedostanú ani nadstavbu MIUI 13.

Nové smartfóny stále prichádzajú a staršie sa čoraz viac stavajú do úzadia. Už o pár týždňov totiž príde o systémovú podporu hneď niekoľko smartfónov z radov Xiaomi či Redmi, ktoré sú stále veľmi obľúbenými. Modely, z ktorých niektoré budú mať už tri roky no i niektoré, ktoré len nedávno oslávili svoje druhé narodeniny tak získajú poslednú aktualizáciu systému a nasledovne sa im Xiaomi bude venovať len prostredníctvom bezpečnostných záplat. O ktoré smartfóny z radov Xiaomi a Redmi konkrétne ide? Prinášame vám zoznam, ktorý uverejnil portál Xiaomiadictos.com a my veríme, že na tomto zozname by ste sa radšej vidieť nechceli.

Už len pár týždňov podpory pre celkovo 9 modelov

Pre niektoré modely to boli celkovo až takmer tri roky podpory, pre iné len sotva dva. Xiaomi sa rozhodlo ukončiť vývoj nových verzií nadstavby MIUI pre populárne zariadenia z roku 2019, pričom medzi nimi nájdeme i stále využívané modely, akými je napríklad séria Mi 9 či dokonca Redmi Note 8. Modelov je však oveľa viac a už teraz nás tento krok spoločnosti veľmi mrzí. Na druhú stranu však treba dodať, že sa aspoň spoločnosť môže sústrediť na vývoj nadstavby pre novšie modely.

Kde niečo končí, niečo iné začína. Tu sa však rozprávame o konci podpory zariadení, akými sú Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Pro, Redmi K20 Pro, Redmi K20, Mi CC9 Meitu Edition, Mi CC9, Redmi Note 8 Pro a Redmi Note 8. Ako môžete vidieť, zoznam obsahuje naozaj populárne smartfóny, ktoré sú stále využívané i dnes. Nezabudnime však dodať, že bezpečnostné záplaty či oprava chýb bude v modeloch stále prítomná. Xiaomi však už nebude prinášať do modelov nové verzie systému s ďalšími funkciami.

Dvere majú zatvorené aj u MIUI 13

I keď sme očkakávali, že tieto populárne smartfóny získajú i nadstavbu MIUI 13, určite tomu tak nebude. Dátum ukončenia systémovej podpory pre tieto smartfóny je totiž stanovený na 27. november. A keďže očakávame, že predstavenie novej nadstavby prebehne až po tomto dátume a do Európy sa dostane ešte neskôr, tak to vyzerá tak, že sa tieto modely môžu s nadstavbou MIUI 13 rozlúčiť.

Ukončenie podpory však neznamená, že sa musíte svojich súčasných smartfónov okamžite zbaviť, to nie. Ak však očakávate nové funkcie, možno nastal čas „presedlať“ na niečo novšie. Ak však patríte do skupiny ľudí, ktorí nové funkcie v smartfóne nepotrebujú, môžete pokojne ostať verní svojim smartfónom.

Našli ste na zozname aj svoj model? A myslíte si, že tieto modely prišli o svoju podporu príliš skoro? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close