Windows

Už je to 20 rokov, čo prvýkrát v živom prenose sme mohli vidieť „Obrazovku smrti“. Stalo sa to pri predstavovaní nových funkcií Windowsu 98

Modrá obrazovka alebo „Obrazovka smrti“ pre Windows používateľov nie je neznámym pojmom. Je tu s nami v podstate od prvých verzií Windowsu. Slúži primárne na to, aby sme sa dozvedeli dôvod pádu systému.

Prvýkrát v živom prenose sme ju mohli vidieť pred 20 rokmi pri predstavovaní nových funkcionalít Windowsu 98 počas eventu COMDEX 20. apríla.

Ako nižšie môžete vidieť na videu, tak hlavnými aktérmi okrem Billa Gatesa a Chrisa Capossela, inžiniera spoločnosti, bola aj modrá obrazovka, ktorá prekvapila oboch aktérov.

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak samotný Chris bol celkom šokovaný a nevedel čo so sebou. Situáciu zachránil chvíľku na to samotný Bill Gates, ktorý zobral situáciu s humorom a poznamenal: „To musí byť dôvod prečo ešte nedistribuujeme Windows 98..“

PS: Chris Capossela stále pracuje v spoločnosti Microsoft a Bil Gates ho nikdy za toto fópa nepotrestal alebo nevyvodil za to žiadnu zodpovednosť.

Zdroj: vlastný (úvodný obrázok), Youtube (používateľ r0909)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close