SpravodajstvoXiaomi

Uvítali by ste menší telefón? Xiaomi niečo chystá, čím poteší nadšencov kompaktných smartfónov

V rámci CCC Certifikácie sa objavil smartfón Xiaomi 12 Mini.

Posledné dni priniesli viacero informácií o nových pripravovaných smartfónoch z kuchyne Xiaomi. Nedávny únik, na ktorý poukázala známa skupinu XIAOMIUI odhalil, že čínsky gigant v súčasnosti pracuje celkovo na 14 nových zariadeniach. Medzi zariadeniami sme našli, ako i drahšie, tak i cenovo dostupnejšie smartfóny. Únik informácií rovnako poodhalil, že Xiaomi predstaví hneď niekoľko modelov smartfónov s procesorom Snapdragon 898, ale i s procesorom Dimensity 2000. V oboch prípadoch ide o procesory, ktoré ešte neboli oficiálne predstavené pričom oba majú patriť k tomu najlepšiemu, čo na trhu nájdeme.

Vráťme sa však späť k smartfónom Xiaomi 12. Podľa najnovších únikov správ, druhý najväčší výrobca Android smartfónov chystá zariadenie, s ktorým neuspelo ani Apple. Má ísť o „mini“ verziu zariadenia Xiaomi 12, píše portál Gizchina.com.

Xiaomi 12 Mini je na ceste, odhaľuje certifikácia zariadenia

Portál sa konkrétne odvoláva na certifikáciu zariadenia v CCC Certification China, ktorá prináša prvé podrobnosti o pripravovanom zariadení. Ako môžete vidieť nižšie, zariadenie nesie kódové označenie 2112123AC, ktorému nebude chýbať podpora 5G konektivity, či rýchle nabíjanie pri výkone 67W. Poháňané bude procesorom Snapdragon 870 a displej bude mať veľký 6,3“. Hoci veľkosť displeja naznačuje, že pôjde o väčší telefón, tak skutočnosť je iná. Vďaka zmenšujúcim sa rámčekom okolo displeja, Xiaomi by malo byť schopné priniesť 6,3“ displej v tele dnešného 6“ zariadenia. Inými slovami, nemalo by ísť o tak veľké zariadenie.

Xiaomi 12 Mini CCC Certifikacia
Zdroj: Gizchina.com (CCC)

Rovnako treba uviesť, že posledné úniky informácií sú v súlade s nedávnymi správami, ktoré sa dostali do obehu prostredníctvom DCS. Okrem iného, očakáva sa, že zariadenie ponúkne i úložisko typu UFS 3.1 v kombinácii s typom RAM LPDDR5. Správy tak naznačujú, že pôjde skutočne o vlajkový model smartfónu. Portál Gizchina.com ďalej dodáva, že zariadenie by malo byť dostupné až v troch verziách a to konkrétne v 8GB + 128GB, 8GB + 256GB, a 12GB + 256GB.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close