Spravodajstvo

Uvažujete o kúpe drona? Poponáhľajte sa kým nebudete potrebovať na kúpu licenciu

Ak sledujete spravodajské portály tak vám určite neunikli videá, ktoré zobrazujú sídla našich „papalášov“ či politický elít. Tieto videá na svedomí majú práve malé bezpilotné lietadla, tzv. drony, ktoré sú dnes na trhu dostupné pre širokú verejnosť a ich cena začína na dvoch až troch stovkách eur. Dnes zákon vlastníkov dronov v podstate nijak neobmedzuje v prípade ak ich váha nepresahuje hmotnosť 20 kg, avšak podľa vyjadrení popredných predstaviteľov štátnej správy, medzi ktorých patrí aj Policajný prezident Tibor Gašpar čoskoro „dobrým“ časom odzvoní.

„Drony sa môžu stať aj ohrozením a prostriedkom na porušovanie ľudských práv, čiže je to zase téma, ktorú treba podľa mňa otvoriť v najbližšej dobe,…“ ďalej dodal, že môže na ich základe dojsť napríklad k ohrozeniu leteckej premávky, či nešťastiu pri kontakte s vedením elektrického napätia. Práve na základe týchto argumentov štát chystá regulácie na drony v podobe licencií či pilotných oprávnení.

Lietajúci dron
Lietajúci dron

Aký je váš názor na lietajúce drony? Sú podľa vás skutočným ohrozením, či len videá stúpli na „otlak“ mocným ľudom?

Zdroj: hn.hnonline.sk, tv.teraz.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close