HuaweiSpravodajstvo

USA stále nemá vyhraté. Huawei podáva žaloby o porušovaní patentov na viaceré americké spoločnosti

Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa zrejme tak rýchlo neskončí. Najnovšie zakročila proti sankciám čínska spoločnosť Huawei

Čínsky technologický gigant, Huawei, zrejme našiel niekoľko dier v amerických zákonoch, vďaka ktorým sa môže obohatiť o nemalé obnosy peňazí a to aj napriek tomu, že americká vláda už niekoľko mesiacov aktívne bojuje proti čínskym spoločnostiam. Protiútok spoločnosti Huawei spočíva v podaní žaloby na viaceré americké spoločnosti, ktoré spoločnosť obvinila z využívania jej patentov, informuje Forbes.

Huawei využil nedávne zmeny v legislatíve

Nedávne zmeny v americkej legislatíve a v dohodách FRAND (spravodlivých, primeraných a nediskriminačných podmienkach) jednoducho umožnili spoločnosti Huaweu žalovať spoločnosť Verizon za porušenie patentov a technológií, ktoré tento americký operátor získal od spoločností Cisco a Hawlett-Packard.

Podľa najnovších informácií požaduje spoločnosť Huawei licenčné poplatky za stovky patentov, ktoré údajne vyššie spomenuté spoločnosti požadujú. Čo ale vládu USA určite nepoteší je to, že spoločnosť Huawei môže od súdov požadovať aj sprístupnenie dôverných informácií spoločnosti Verizon, ako aj jej spomínaných dodávateľov, teda samozrejme v prípade, ak bude spoločnosti Huawei dané za pravdu.

Spoločnosť Huawei by sa mohla týmto spôsobom značne obohatiť, no zároveň by mohla získať prístup ku naozaj dôležitým informáciám o produktoch a technológiách svojich konkurentov, čo by sa rozhodne niektorých vládnym špičkám USA nepáčilo.

Kroky USA boli využité proti americkým spoločnostiam

Vláda USA sa podľa všetkého nedomnievala, že spoločnosť Huawei by mohla obrátiť americké patentové zákony proti americkým spoločnostiam. To, samozrejme, otvára ďalšiu dôležitú kapitolu v celom americko čínskom spore, keďže spoločnosti Cisco a HP rozhodne nie sú jedinými, ktoré môžu ťažiť zo zahraničných technologických výdobytkov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close