SpravodajstvoWindows

Upozornenie Microsoftu na maximálny jas obrazovky naštvalo používateľov Windows 10

Vďaka Creators Update dospel Windows Defender z vírusovej kontroly na plnohodnotnú aplikáciu analyzujúcu zdravie vášho počítača, čo samozrejme rozrušilo mnoho používateľov systému Windows 10.

Problémom je odporúčanie Microsoftu o životnosti batérie, ktoré naštvalo užívateľov OCD, ktorí na zozname uprednostňujú dokonale čisté zdravotné vyhlásenie stavu svojho PC a nie ikonu s trvalým varovným symbolom na systémovej lište.

Riešením je nižší jas

Problémom je, že Microsoft vidí 100% jas obrazovky ako problém s vybíjaním batérie a uprednostnil by, keby si používatelia nastavili nižší jas, čo je rozumný návrh, keďže väčšina testov vybíjania batérií má na obrazovke 50% jas.

Samozrejme, ak máte notebook pripojený do siete 90% z času, ako väčšina používateľov, varovanie je viac než zbytočné, čo spôsobilo aj to, že jeden nešťastný Reddit užívateľ si to radšej namieril do Linux komunity, aby mal menej problémov. Menej drastickým riešením je nastavenie jasu o čosi nižšie (zrejme dokonalých 99%).

Zdroj: mspoweruser.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky