SpravodajstvoWindows

Upgrade z Windowsu 10 S na verziu PRO bude cenovo atraktívny

Počas včerajšieho dňa sme vám priniesli informácie o novom operačnom systéme predstavenom Microsoftom – Windows 10 S, ktorý prišiel s oklieštenými vlastnosťami týkajúcich sa hlavne obmedzení inštalácie hier a aplikácií z iných zdrojov.

Prvé zariadenia pritom by mali prísť s veľmi prijateľnou cenou, od 189$. Tak ako v minulosti sme vám priniesli viacero reportov, tak používatelia, ktorí budú mať záujem o plnú verziu systému tak budú môcť spraviť upgrade za veľmi prijateľných podmienok. Nižšie si môžete prečítať stanovisko spoločnosti:

„Zákazníci môžu spraviť upgrade na Windows 10 Pro hocikedy. EDU (pozn. redakcie: napr. školy) zákazníci budú môcť aktualizovať systém bez poplatku. Ostatní používatelia budú spoplatnení sumou 49$ alebo menej.“

Inými slovami to znamená, že aktualizácia na Windows 10 Pro vás vide o 50$ menej ako z verzie Home, zároveň bude aj o niečo lacnejšia ako v kamenných či internetových  obchodoch.

Mimochodom Windows 10 S podľa spoločnosti sa bude bootovať zhruba 5 sekúnd a technicky bude oveľa lepšie zabezpečený proti nechcenému malwaru, avšak za cenu obmedzených možností inštalácie hier a aplikácií z iných zdrojov ako Windows Store. To nie sú však všetky obmedzenie, jedným z ďalších tých významnejších je aj možnosť zmeny defualtného internetového prehliadača Microsoft Edge na iný, ktorý je obmedzený v rámci verzie Windows 10 S.

Zdroj: MSPowerUser, Windowscentrum.sk, úvodný obrázok (vlastný)

 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close