SpravodajstvoXiaomi

Unikol dizajn nového Centra ovládania z MIUI 13: Podobnosť so systémom iOS je očividná

MIUI 13 prejde redizajnom, ktorý uvítajú fanúšikovia minimalizmu. Pozrite sa na snímku nového Centra ovládnania z MIUI 13.

Nové Centrum ovládania nás sprevádza od nadstavby MIUI 12, kedy si prišlo úplným redizajnom. Už v prípade poslednej veľkej aktualizácie ju mnohí porovnávali so systémom iOS, ktorý podobným centrom disponuje už niekoľko generácií. Zmena nás však čaká i v prípade aktualizácie na MIUI 13, pričom nové Centrum ovládania bude stavané na viac minimalistickom dizajne a vyššej podobnosti so systémom od spoločnosti Apple. Xiaomi sa však inšpiráciou u amerického giganta netají a musíme uznať, že nový dizajn je naozaj vydarený. Na uniknutú snímku nás upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Nadstavba MIUI 13 prinesie viacero zmien

Ako sme vás informovali už predtým, nadstavba MIUI 13 si prejde nielen redizajnom, no získa i niekoľko užitočných funkcií. Pre príklad spomenieme napríklad režim inkognito, ktorý zabráni vášmu smartfónu pristupovať ku kamere, GPS, či mikrofónu v čase nečinnosti, či možnosti rozšíriť pamäť smartfónu o tzv. virtuálnu RAM.

Okrem funkcií však čakáme i na opravu tmavého režimu v smartfónoch, keďže sa v niektorých prípadoch nezobrazoval správne. Do očí však bije nové Centrum ovládania, ktoré by malo byť stále voliteľné a stará verzia by mala byť dostupná. Pozrite sa, ako bude nové Centrum ovládania v nadstavbe MIUI 13 vyzerať.

MIUI 13 nové centrum ovládania
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Predstavenie je naplánované už čoskoro

Z mesiaca júl nám ostáva už len pár dní a predstavenie novej nadstavby sa blíži. MIUI 13 by malo byť predstavené už v auguste, pričom sa očakáva, že bude debutovať po boku Mi MIX 4, prípadne modelu Mi CC11, čínskeho ekvivalentu modelu Mi Note 11.

Dnes už však vieme, že na nadstavbe sa už pracuje a posledná verzia MIUI 12.5 je už pripravená. Interné testovanie nadstavby s číslom trinásť prebieha už takmer dva týždne a dostupná bude pre množstvo smartfónov. Na zatiaľ neoficiálny zoznam podporovaných zariadení sa môžete pozrieť na tomto odkaze.

Získa nadstavbu MIUI 13 i váš model, alebo je pre vás MIUI 12 konečnou zastávkou? A ako sa vám páči nový dizajn systému? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close