TECHNOLÓGIE

Unikli bližšie špecifikácie a produktové fotografie pripravovaného smartfónu OnePlus 6T

Predstavenie novej vlajkovej lode od spoločnosti OnePlus je takmer za rohom a na povrch sa tým pádom dostávajú stále viac a viac čerstvé informácie. Základné špecifikácie nového OnePlus 6T sme poznali už pred niekoľkými mesiacmi, no najnovšie uniknuté informácie odhaľujú nie len jeho o niečo podrobnejšie hardvérové parametre, ale aj konečný dizajn smartfónu.

Výrez v tvare kvapky

Zdroj: Mr Gizmo

Už na prvých uniknutých fotografiách nového OnePlus 6T sa nachádzal horný výrez v displeji. Do tohto momentu ale nebola jeho prítomnosť v novej vlajkovej lodi nijako potvrdená. Najnovšie fotografie nám ale dosvedčujú, že spoločnosť OnePlus sa posnažila čo najviac zväčšiť obrazovku smartfónu, zatiaľ čo chcela zanechať klasický selfie fotoaparát priamo na prednom paneli. Ďalšou dizajnovou novinkou je aj odstránená čítačka odtlačkov prstov zo zadnej strany, ktorá sa po novom bude nachádzať priamo v displeji.

Celé hardvérové špecifikácie

Nový OnePlus 6T bude pochopiteľne vybavený procesorom Snapdragon 845 od spoločnosti Qualcomm, ktorému bude sekundovať 6GB, poprípade až 8GB pamäte RAM. Modely budú ďalej dostupné v dvoch prevedeniach so 128GB a 256GB úložiskom. Najväčšou pýchou nového OnePlus 6T má byť ale 6,4-palcový Optic AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 2340 pixelov a pomerom strán 19,5:9. Napriek zväčšenému displeju spoločnosť OnePlus ale zvolila 3800mAh batériu, ktorá určite nie je malá, no smartfóny od OnePlus sa vždy pýšili výbornou výdržou batérie. Či tak tomu bude aj v tomto prípade, zistíme až po prvých oficiálnych testoch.

Zdroj: Mr Gizmo

V prípade novej vlajkovej lode od spoločnosti OnePlus treba určite spomenúť aj špičkový zadný, ako aj predný fotoaparát. Na zadnej strane sa nachádza dvojica snímačov – 16MP f/1.7 a 20MP f/1.7. Hlavný fotoaparát by mal disponovať aj optickou stabilizáciou obrazu, ktorá sa bude určite hodiť pri natáčaní 4K videa na 60fps. Na prednej strane by sa mal nachádzať 20MP fotoaparát so svietivosťou taktiež f/1.7.

V čom je OnePlus 6T oproti konkurencii výnimočný?

Zdroj: Mr Gizmo

Smartfóny od spoločnosti OnePlus nie sú v našich končinách nijako extra známe a populárne. Spoločnosť je zameraná hlavne na Áziu a Indiu, kde patrí medzi jedných z najväčších predajcov. Nový OnePlus 6T má byť ďalším smartfónom, ktorý má ponúknuť výkon a funkcie vlajkovej lode, no za oveľa menšiu cenovku. Jeho predchodcovia to jednoznačne splnili. Podobný úspech zrejme čaká aj nový OnePlus 6T, ktorý ako jeden z mála ponúka čítačku odtlačkov prstov priamo v displeji, ako aj najnovší operačný systém Android 9 Pie. Pri operačnom systéme treba určite zmieniť aj to, že spoločnosť OnePlus sa v oblasti distribúcie aktualizácií radí medzi svetovú špičku medzi Androidmi, keďže jej smartfóny sú aktualizované vždy medzi prvými.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close